Port Stranda Giżycko

port stranda giżycko

Mazurskie jeziora najlepiej wyglądają z pokładu jachtu. Czasami jednak trzeba zawinąć do portu. Na szczęście infrastruktura żeglarska jest tu bardzo wysoko rozwinięta. Mamy szeroki wybór marin i przystani, codzienne koncerty szantowe oraz liczne atrakcje. Jak wśród tych wszystkich propozycji wybrać najlepszy port macierzysty? Postanowiliśmy Wam w tym pomóc i opowiemy o jednym z największych portów w Giżycku – Porcie Stranda Giżycko.  

port stranda giżycko

Port Stranda w Giżycku 

Jeśli interesuje Cię czarter jachtów w Giżycku, to Port Stranda Giżycko spełni wszystkie Twoje wymagania. Marina oferuje ponad 200 miejsc cumowniczych, z czego aż 135 z nich zajmują jachty firm czarterowych, w tym jednostki Twist Czarter takie jak Tango 30, Antila 26 CC czy Phobos 29. Wśród wszystkich łodzi znajduje się również szeroki wybór czarteru jachtów bez patentu.  

Nowoczesna infrastruktura portu oferuje możliwość podłączenia do prądu oraz wody każdego zacumowanego jachtu. W cenie pobytu w porcie żeglarze mogą korzystać z zadbanych sanitariatów. Do użytku oddano 14 pryszniców, 17 toalet, również tych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo w porcie znajduje się również pralnia z dwiema pralkami oraz suszarką. Dostępny jest także punkt opróżniania toalet chemicznych.  

Noclegi w Porcie Stranda Giżycko

Ośrodek poza mariną posiada dużą bazę noclegową. Do dyspozycji gości jest 18 apartamentów oraz pole kempingowe. W stanicy przygotowano 30 miejsc postojowych na kampery. Każde stanowisko wyposażone jest w podłączenie do prądu, wody pitnej i kanalizacji. Dla zmotoryzowanych, port Stranda Giżycko oferuje parking na 100 pojazdów. Cały ośrodek jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo.  

Koncerty Szantowe w Giżycku 

Sercem każdego portu jest tawerna. W Stanicy Wodnej Stranda tawerna zlokalizowana jest przy samej marinie. Klimat tawerny odpowiada tradycji żeglarskiej z nawiązaniem do norweskiego stylu. Oprócz restauracji goście mają do dyspozycji duży, zadaszony taras z widokiem na jezioro. Kuchnia specjalizuje się w daniach z grilla. W menu królują oczywiście ryby oraz dania pochodzące z kuchni Norweskiej.  W lipcu i sierpniu tawerna żyje na pełnych obrotach, przez 5 dni w tygodniu można tu posłuchać koncertów szantowych na żywo.  Na scenie regularnie występują między innymi Czarna Bandera i Piotr Karpienia Band. Ciepłe wieczory można również spędzać przy ognisku lub grillu, na brzegu jeziora.  

Plac zabaw dla dzieci 

Stanica Wodna Stranda to port przystosowany do całych rodzin. Zajęcie znajdą sobie także najmłodsi, do użytku oddany jest plac zabaw oraz ścianka wspinaczkowa. Goście mają do dyspozycji boisko do koszykówki i siatkówki, znajdujące się na brzegu jeziora. Na tarasie tawerny są również piłkarzyki oraz cymbergaj, a w środku stoły do bilarda. Warto wiedzieć, że w marinie mile widziane czworonożni goście. Za obecność psa w porcie nie jest pobierana dodatkowa opłata. Na terenie obiektu znajdziemy przeznaczone miejsce do wyprowadzania pupili. Dla miłośników sportów wodnych port oferuje kajaki i rowery wodne. Oprócz nich w ofercie jest także łódź wędkarska oraz party boat.  

Żeglowanie po Mazurach 

Port Stranda Giżycko stanowi świetny punkt wypadowy do żeglowania po mazurskich jeziorach. W odległości dwóch kilometrów znajdują się dwie stacje paliwowe, w których można zatankować jacht. Z portu nad jeziorem Kisajno z łatwością wypłyniemy w rejs w wybranym kierunku. Z interesujących miejsc w pobliżu możemy zdecydować się na Sztynort nad jeziorem Sztynorckim,  Mamerki i Węgorzewo nad jeziorem Mamry, Ogonki nad jeziorem Święcajty i wiele innych.  

Atrakcje w Giżycku 

Warto pamiętać, że marina zlokalizowana jest w niewielkiej odległości od centrum Giżycka. Miasto jest wręcz stworzone dla żeglarzy, ale oferuje wiele atrakcji również na lądzie. W Giżycku znajdziemy liczne zabytki do odwiedzenia. Wśród nich są między innymi Twierdza Boyen, wieża ciśnień z tarasem widokowym i restauracją oraz Zamek Krzyżacki. Ci, którzy wolą aktywny wypoczynek mogą odwiedzić park linowy, wake park oraz szkołę windsurfingu. Natomiast dzieci z pewnością będą zadowolone z pobytu w Zoo Safari oraz Indiańskiej Wiosce, które znajdują się w pobliżu Giżycka.  

Na wolne wieczory Giżycko ma do zaoferowania szeroką bazę restauracji i barów. Większość z nich zlokalizowana jest w okolicach plaży miejskiej oraz pasażu. W sezonie letnim w mieście odbywają się znane festiwale takie jak Mazury Air Show lub Mazury Hip Hop Festiwal. 

Sprawdź nasze inne jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wyposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe i motorowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.

Pełna lista jachtów oraz wybrane jednostki:

Maxus 33.1 RS

Maxus 33.1 RS

3 kabiny, koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 10,45 m x 3,2 m
 • Załoga: 8-10 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Webasto, prysznic w kokpicie, radio z MP3 i TV, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Antila 30

Antila 30

3 kabiny, ogrzewanie, koło sterowe
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 15 KM stacjonarny, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Nautika 830

Nautika 830

motorowy houseboat, 2 kabiny
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: –
 • Udogodnienia: jacht motorowy dostępny bez patentu, lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Webasto, silnik Marcury 50KM z elektrycznym trymem, instalacja wody pitnej, radio z MP3 oraz TV, kuchenka gazowa, 2 zamykane kabiny (max 6 osób).
Szczegóły
Antila 24.4

Antila 24.4

szybkie jachty dostępne bez patentu
 • Kadłub: 7,4m x 2,6m
 • Załoga: 6-8 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silniki Mercury Sailpower 5KM, panel solarny.
Szczegóły
Rate this post
X