29 września, 2020

Czarter bez patentu 2024. Jachty i łodzie na Mazurach.

Jeszcze kilka lat temu czarter bez patentu był tylko marzeniem tych, którzy uwielbiali Mazury i chcieli oglądać je nie tylko z pomostu, czy dzikiej mazurskiej plaży. Dziś, prawo daje możliwość wynajęcia zarówno jachtu żaglowego jak i łodzi motorowej dla każdego.

Wszystkich tych, którzy chcieliby poczuć smak żeglarskiej przygody, a nie posiadają patentu żeglarskiego czy motorowodnego, serdecznie zapraszamy do rejsu naszym jachtem. Na mocy rozporządzenia ministra sportu z dnia 30 kwietnia 2013 roku można poruszać się na wodach śródlądowych jachtem żaglowym, który nie przekracza długości kadłuba do 7,5 m. Warto sprawdzić jakie warunki trzeba spełnić, by móc legalnie żeglować łodzią.

W odniesieniu do łodzi motorowych, również istnieje możliwość czarteru czarteru tego typu jachtu. Łodzie motorowe, które można wynająć bez patentu nazywane są houseboat i muszą spełniać jeden z dwóch warunków:

 • warunek mocy silnika poniżej 10KW.
 • warunek mocy silnika do 75kW (ok.100KM) a ponadto o długości nie przekraczającej 13m, w których konstrukcyjnie ograniczono prędkość maksymalną do 15km/h

W naszej ofercie znajdziecie Państwo 6 jachtów, które możecie wynająć bez posiadania uprawnień żeglarskiego. Są to jachty typu:

Antila 24.4 (jacht dla maksymalnie 8 osób)

Antila 24 (jacht dla maksymalnie 7 osób)

Sasanka Viva 700 (jacht dla 4-6 osób)

Sasanka 660 (jacht dla 4-6 osób)

Nautika 830 (motorowy houseboat)

Nautic 900 (motorowy houseboat)

Czarter jachtów motorowych bez patentu

W ofercie mamy 2 jachty motorowe typu houseboat. Jest to model Nautika 830 oraz Nautic 900. Ponadto za naszym pośrednictwem istnieje możliwość wynajęcia jachtów motorowych typu houseboat od zaprzyjaźnionych armatorów. Są to między innymi jachty Nautika 1000, Calipso 750, Zephir 750, Futura 40 oraz inne. Wszystkich zainteresowanych tego typu jachtami zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

Jak są wyposażone jachty dostępne bez uprawnień?

Wszystkie jachty dostępne w naszej ofercie są komfortowo wyposażone i w pełni przystosowane dla początkujących załóg. Każdy jacht posiada kabinę z kojami (od 6 do 7), kabinę sanitarną z WC chemicznym, instalację wodną, elektryczną, gazową wraz z kuchenką, lodówki oraz przede wszystkim wyposażenie żeglarskie (żagle grot i fok, bramę do kładzenie masztu, wszystkie fały sprowadzone do kokpitu, sprawny silnik zaburtowy, miecz obrotowy oraz płetwę na pawęży.

Jachty Antila 24 posiadają wbudowane ogrzewanie Webasto (olejowe) oraz Truma (gazowe). Ogrzewanie doskonale sprawdza się podczas noclegów w chłodniejsze noce oraz podczas rodzinnych rejsów z małymi dziećmi. Sprawdzaliśmy komfort noclegu z naszymi dziećmi podczas majówki 2019. Temperatura w nocy zbliżała się do zera a wewnątrz nawet nasz najmłodszy syn (11 miesięczny) mógł bawić się w samych śpioszkach 🙂

Czarterując jacht bez patentu załogi mogą cumować zarówno w portach jak i “cumować na dziko” gdyż każdy jacht ma bardzo małe zanurzenie.

Czy czarter bez uprawnień jest bezpieczny?

Z tym pytaniem zwraca się do nas wielu klientów. Oczywiście kurs żeglarski to świetny sposób na wzmocnienie żeglarskiej pasji, jednak jesteśmy przekonani, że pierwsze kroki w żeglarskim świecie, można w pełni bezpiecznie stawiać  nawet nie posiadając uprawnień. Nasze doświadczona i zawsze życzliwa kadra służy każdej załodze prostym przeszkoleniem przed wypłynięciem z portu. Ci z Państwa, którzy nie będą czuli się na tyle samodzielni, by sterować jednostką, mogą bez przeszkód wynająć sternika, który na początku rejsu lub przez cały czas jego trwania wprowadzi Państwa w fascynujący świat żeglarskiej przygody i nauczy wszystkich niezbędnych czynności potrzebnych w czasie trwania rejsu.

Po kilku dniach nauki pod okiem doświadczonego sternika, większość załóg jest w stanie samodzielnie sterować jachtem i skorzystać z oferty czarteru bez patentu.

Wielu klientów wraca do nas po tym, jak wzięli udział w rejsie integracyjnym dla firm. Bardzo często, po tygodniowym rejsie załogi są w stanie samodzielnie sterować jachtem poniżej 7,5 metra, czyli takim, który można wyczarterować bez posiadania patentu.

Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji terminu rejsu.

Zapraszamy. Nasza doświadczona i zawsze życzliwa kadra służy każdej załodze prostym przeszkoleniem przed wypłynięciem z portu. Dlatego, jeśli chcesz poznać smak żeglarskiej pasji nie czekaj!

Sprawdź nasze inne jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wyposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe i motorowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.

Pełna lista jachtów oraz wybrane jednostki:

Maxus 33.1 RS

Maxus 33.1 RS

3 kabiny, koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 10,45 m x 3,2 m
 • Załoga: 8-10 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Webasto, prysznic w kokpicie, radio z MP3 i TV, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Antila 30

Antila 30

3 kabiny, ogrzewanie, koło sterowe
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 15 KM stacjonarny, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Nautika 830

Nautika 830

motorowy houseboat, 2 kabiny
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: –
 • Udogodnienia: jacht motorowy dostępny bez patentu, lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Webasto, silnik Marcury 50KM z elektrycznym trymem, instalacja wody pitnej, radio z MP3 oraz TV, kuchenka gazowa, 2 zamykane kabiny (max 6 osób).
Szczegóły
Antila 24.4

Antila 24.4

szybkie jachty dostępne bez patentu
 • Kadłub: 7,4m x 2,6m
 • Załoga: 6-8 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silniki Mercury Sailpower 5KM, panel solarny.
Szczegóły
X