Maj 2, 2018

Czarter bez patentu

czarter bez patentu mazury, giżycko
Czarter bez patentu Mazury Giżycko

Wszystkich tych, którzy chcieliby poczuć smak żeglarskiej przygody, a nie posiadają patentu żeglarskiego, serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty czarter bez patentu. Na mocy rozporządzenie ministra sportu z dnia 30 kwietnia 2013 roku można poruszać się na wodach śródlądowych jachtem żaglowym, który nie przekracza długości kadłuba do 7,5 m.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo pięć jachtów, które możecie czarterować bez patentu żeglarskiego. Są to jachty typu:

  • Tes 678 (jacht dla maksymalnie 6 osób) oraz
  • Antila 24 (jacht dla maksymalnie 7 osób)

Wszystkie jachty w ofercie czarter bez patentu są komfortowo wyposażone i w pełni przystosowane dla początkujących załóg. Każdy jacht posiada kabinę z kojami (od 6 do 7), kabinę sanitarną z WC chemicznym, instalację wodną, elektryczną, gazową wraz z kuchenką, lodówki oraz przede wszystkim wyposażenie żeglarskie (żagle grot i fok, bramę do kładzenie masztu, wszystkie fały sprowadzone do kokpitu, sprawny silnik zaburtowy, miecz obrotowy oraz płetwę na pawęży.

Jachty Antila 24 posiadają wbudowane ogrzewanie Webasto (olejowe) oraz Truma (gazowe). Ogrzewanie doskonale sprawdza się podczas noclegów w chłodniejsze noce oraz podczas rodzinnych rejsów z małymi dziećmi. Sprawdzaliśmy komfort noclegu z naszymi dziećmi podczas majówki 2019. Temperatura w nocy zbliżała się do zera a wewnątrz nawet nasz najmłodszy syn (11 miesięczny) mógł bawić się w samych śpioszkach 🙂

Czarterując jacht bez patentu załogi mogą cumować zarówno w portach jak i “cumować na dziko” gdyż każdy jacht ma bardzo małe zanurzenie.

Czy czarter bez patentu jest bezpieczny?

Z tym pytaniem zwraca się do nas wielu klientów. Oczywiście kurs żeglarski to świetny sposób na wzmocnienie żeglarskiej pasji, jednak jesteśmy przekonani, że pierwsze kroki w żeglarskim świecie, można w pełni bezpiecznie stawiać  nawet nie posiadając uprawnień. Nasze doświadczona i zawsze życzliwa kadra służy każdej załodze prostym przeszkoleniem przed wypłynięciem z portu. Ci z Państwa, którzy nie będą czuli się na tyle samodzielni, by sterować jednostką, mogą bez przeszkód wynająć sternika, który na początku rejsu lub przez cały czas jego trwania wprowadzi Państwa w fascynujący świat żeglarskiej przygody i nauczy wszystkich niezbędnych czynności potrzebnych w czasie trwania rejsu.

Po kilku dniach nauki pod okiem doświadczonego sternika, większość załóg jest w stanie samodzielnie sterować jachtem i skorzystać z oferty czarteru bez patentu.

Wielu klientów wraca do nas po tym, jak wzięli udział w rejsie integracyjnym dla firm. Bardzo często, po tygodniowym rejsie załogi są w stanie samodzielnie sterować jachtem poniżej 7,5 metra, czyli takim, który można wyczarterować bez posiadania patentu.

Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji terminu rejsu.

Czarter bez uprawnień w Twist Czarter

Jeszcze kilka lat temu czarter bez patentubył tylko marzeniem tych, którzy uwielbiali mazury i chcieli oglądać je nie tylko z pomostu, czy dzikiej mazurskiej plaży. Dziś, prawo daje możliwość wynajęcia żaglówki dla każdego. Warto jednak wiedzieć jakie warunki trzeba spełnić, by móc wyczarterować jacht bez patentu. Również, w Twist Czarter mamy możesz zdecydować się na:

Co z jachtami motorowymi czyli tzw housboatami bez patentu? Czarter bez patentu tych jednostek jest zależny od mocy ich silnika. Nie powinna ona przekraczać 10 kW tj. 13 KM.  

Czy to bezpieczne?

Odbycie kursu, żeglarskiego dającego uprawnienia do żeglowania na większych jednostkach jest dobrym pomysłem. Daje gruntowne podstawy nie tylko z zakresu żeglarstwa, bezpieczeństwa na jachcie, pierwszej pomocy, ale również zachowania w sytuacjach awaryjnych. Taka wiedza w skrajnych sytuacjach może okazać się niezwykle przydatna.  

Niemniej jednak jesteśmy przekonani, że pierwsze kroki w żeglarskim świecie można w pełni bezpiecznie stawiać, wybierając czarter bez patentu. Czarter Mazury w ofercie Twist Czarter to w pełni bezpieczne i łatwe w sterowaniu. Nasza doświadczona i zawsze życzliwa kadra służy każdej załodze prostym przeszkoleniem przed wypłynięciem z portu. Dlatego, jeśli chcesz poznać smak żeglarskiej pasji nie czekaj!

Czarter bez patentu
4.8 (96.67%) 12

X