Sierpień 6, 2019

Czarter bez patentu 2019. Jachty żaglowe w Giżycku

Jeszcze kilka lat temu czarter bez patentu był tylko marzeniem tych, którzy uwielbiali Mazury i chcieli oglądać je nie tylko z pomostu, czy dzikiej mazurskiej plaży. Dziś, prawo daje możliwość wynajęcia żaglówki dla każdego.

Wszystkich tych, którzy chcieliby poczuć smak żeglarskiej przygody, a nie posiadają patentu żeglarskiego, serdecznie zapraszamy do rejsu naszym jachtem. Na mocy rozporządzenia ministra sportu z dnia 30 kwietnia 2013 roku można poruszać się na wodach śródlądowych jachtem żaglowym, który nie przekracza długości kadłuba do 7,5 m. Warto sprawdzić jakie warunki trzeba spełnić, by móc legalnie żeglować łodzią.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo pięć jachtów, które możecie wynająć bez posiadania uprawnień żeglarskiego. Są to jachty typu:

czarter bez patentu mazury, giżycko

Jak są wyposażone jachty dostępne bez uprawnień?

Wszystkie jachty dostępne w naszej ofercie są komfortowo wyposażone i w pełni przystosowane dla początkujących załóg. Każdy jacht posiada kabinę z kojami (od 6 do 7), kabinę sanitarną z WC chemicznym, instalację wodną, elektryczną, gazową wraz z kuchenką, lodówki oraz przede wszystkim wyposażenie żeglarskie (żagle grot i fok, bramę do kładzenie masztu, wszystkie fały sprowadzone do kokpitu, sprawny silnik zaburtowy, miecz obrotowy oraz płetwę na pawęży.

Jachty Antila 24 posiadają wbudowane ogrzewanie Webasto (olejowe) oraz Truma (gazowe). Ogrzewanie doskonale sprawdza się podczas noclegów w chłodniejsze noce oraz podczas rodzinnych rejsów z małymi dziećmi. Sprawdzaliśmy komfort noclegu z naszymi dziećmi podczas majówki 2019. Temperatura w nocy zbliżała się do zera a wewnątrz nawet nasz najmłodszy syn (11 miesięczny) mógł bawić się w samych śpioszkach 🙂

Czarterując jacht bez patentu załogi mogą cumować zarówno w portach jak i “cumować na dziko” gdyż każdy jacht ma bardzo małe zanurzenie.

Czy czarter bez uprawnień jest bezpieczny?

Z tym pytaniem zwraca się do nas wielu klientów. Oczywiście kurs żeglarski to świetny sposób na wzmocnienie żeglarskiej pasji, jednak jesteśmy przekonani, że pierwsze kroki w żeglarskim świecie, można w pełni bezpiecznie stawiać  nawet nie posiadając uprawnień. Nasze doświadczona i zawsze życzliwa kadra służy każdej załodze prostym przeszkoleniem przed wypłynięciem z portu. Ci z Państwa, którzy nie będą czuli się na tyle samodzielni, by sterować jednostką, mogą bez przeszkód wynająć sternika, który na początku rejsu lub przez cały czas jego trwania wprowadzi Państwa w fascynujący świat żeglarskiej przygody i nauczy wszystkich niezbędnych czynności potrzebnych w czasie trwania rejsu.

Po kilku dniach nauki pod okiem doświadczonego sternika, większość załóg jest w stanie samodzielnie sterować jachtem i skorzystać z oferty czarteru bez patentu.

Wielu klientów wraca do nas po tym, jak wzięli udział w rejsie integracyjnym dla firm. Bardzo często, po tygodniowym rejsie załogi są w stanie samodzielnie sterować jachtem poniżej 7,5 metra, czyli takim, który można wyczarterować bez posiadania patentu.

Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji terminu rejsu.

Czarter jachtów motorowych bez patentu

Co z jachtami motorowymi czyli tzw housboatami bez patentu? Czarter bez patentu tych jednostek jest zależny od mocy ich silnika. Nie powinna ona przekraczać 10 kW tj. około 13 KM oraz 13 metrów długości kadłuba.

Zapraszamy. Nasza doświadczona i zawsze życzliwa kadra służy każdej załodze prostym przeszkoleniem przed wypłynięciem z portu. Dlatego, jeśli chcesz poznać smak żeglarskiej pasji nie czekaj!

Sprawdź nasze najlepsze jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wuposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.
Tango 30 “Ferajna”

Tango 30 “Ferajna”

koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 9,5 m x 3,4 m
 • Załoga: 9 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Eberspacher, prysznic w kokpicie, radio z MP3, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Phobos 29 “Jowisz”

Phobos 29 “Jowisz”

3 kabiny, ogrzewanie
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 8 KM, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy z możliwością refowania, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Antila 26CC “Odyn”

Antila 26CC “Odyn”

2 kabiny, ogrzewanie, lodówka
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: 36 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Truma, silnik 8KM Yamaha, bramka do kładzenia masztu, rolfok, grot z możliwością refewoania, instalacja wody pitnej, radio z MP3, kuchanka gazowa, 2 zamykane kabiny.
Szczegóły
Antila 24 “Njord” oraz “Baldur”

Antila 24 “Njord” oraz “Baldur”

wygodne jachty, czarter bez patentu
 • Kadłub: 7,3m x 2,6m
 • Załoga: 7 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silnik Yamaha 8KM
Szczegóły
X