Maj 2, 2018

Czarter bez patentu

Wszystkich tych, którzy chcieliby poczuć smak żeglarskiej przygody, a nie posiadają patentu żeglarskiego, serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty czarter bez patentu. Na mocy rozporządzenie ministra sportu z dnia 30 kwietnia 2013 roku można poruszać się na wodach śródlądowych jachtem żaglowym, który nie przekracza długości kadłuba do 7,5 m.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo pięć jachtów, które możecie czarterować bez patentu żeglarskiego. Są to: Sasanka Viva 600, Sasanka Viva 700, Tes 678, Antila 24 oraz Phobos 24.5

Wszystkie jachty w ofercie czarter bez patentu są komfortowo wyposażone i w pełni przystosowane dla początkujących załóg. Każdy jacht posiada kabinę z kojami (od 3 do 8), kabinę sanitarną z WC chemicznym, instalację wodną, elektryczną, gazową wraz z kuchenką, lodówki oraz przede wszystkim wyposażenie żeglarskie (żagle grot i fok, bramę do kładzenie masztu, wszystkie fały sprowadzone do kokpitu, sprawny silnik zaburtowy, miecz obrotowy oraz płetwę na pawęży.

Czarterując jacht bez patentu załogi mogą cumować zarówno w portach jak i “cumować na dziko” gdyż każdy jacht ma bardzo małe zanurzenie.

Czy czarter bez patentu jest bezpieczny?

Z tym pytaniem zwraca się do nas wielu klientów. Oczywiście kurs żeglarski to świetny sposób na wzmocnienie żeglarskiej pasji, jednak jesteśmy przekonani, że pierwsze kroki w żeglarskim świecie, można w pełni bezpiecznie stawiać  nawet nie posiadając uprawnień. Nasze doświadczona i zawsze życzliwa kadra służy każdej załodze prostym przeszkoleniem przed wypłynięciem z portu. Ci z Państwa, którzy nie będą czuli się na tyle samodzielni, by sterować jednostką, mogą bez przeszkód wynająć sternika, który na początku rejsu lub przez cały czas jego trwania wprowadzi Państwa w fascynujący świat żeglarskiej przygody i nauczy wszystkich niezbędnych czynności potrzebnych w czasie trwania rejsu.

Po kilku dniach nauki pod okiem doświadczonego sternika, większość załóg jest w stanie samodzielnie sterować jachtem i skorzystać z oferty czarteru bez patentu.

Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji terminu rejsu.

Czarter bez patentu
5 (100%) 1

X