Mazury AirShow w Giżycku

Mazury AirShow to jedna z nielicznych i jednocześnie najciekawsza tego typu impreza w Polsce, jeśli nie w całej Europie. Doceniana przede wszystkim za piękną scenerię, w jakiej się odbywa. Jednak edycja 2019 będzie wyjątkowa. Dlaczego? Dowiesz się z naszego artykułu.

Mazury AirShow fot. http://mazuryairshow.pl/
Mazury AirShow 2018 fot. http://mazuryairshow.pl/


“Zapraszam do obejrzenia tego wyjątkowego widowiska. Pokazy lotnicze nad taflą jednego z największych jezior w Polsce to fantastyczne przeżycie zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych widzów.”

Piotr Całka, Prezes Zarządu Twist Czarter

Jeśli planujesz swój rodzinny rejs na mazury w sierpniu lub w końcówce lipca, koniecznie weź pod uwagę daty 3-4 sierpnia 2019. Ponieważ to właśnie wtedy nad Jeziorem Niegocin odbywa się największa lotnicza impreza w kraju, Mazury AirShow 2019.

Oczywiście możesz zejść na ląd i oglądać pokazy z brzegu jeziora bawiąc się z tysiącami przybyłych na imprezę mieszkańców Giżycka i turystów. Jednak o ile lepszy byłby czarter jachtu i oglądanie ewolucji powietrznych z pokładu własnego żaglowca?

Jubileusz pokazu lotów

Edycja 2019 będzie niezwykle wyjątkowa między innymi dlatego, że będzie to już dwudziesty pokaz lotniczy organizowany w Giżycku. Swoją historię Mazury AirShow rozpoczął w 1999 roku jako festyn organizowany przez Aeroklub Krainy Jezior. Od tego czasu gościło na nim 1231 statków powietrznych, które wykonały 5 094 operacje lotnicze, pokonując łączny dystans 31 900 kilometrów. Wszystkie te niesamowite pokazy były oglądane przez blisko 1,2 miliona widzów, dając średnią ponad 63 00 widzów na edycję. O wyjątkowości tego widowiska może świadczyć fakt, że w tym roku organizatorzy spodziewają się aż 200 000 gości z całego kraju.

Mazury AirShow 2019

Jak co roku podczas pokazów będzie można zobaczyć szybowników, motolotniarzy, spadochroniarzy, wodnosamoloty i oczywiście samoloty. Na pewno będzie na co popatrzeć, ponieważ w poprzednich latach na mazurskim niebie mogliśmy zobaczyć samoloty TS-8 Bies, Jak 18, Piper L4A Grasshopper, Cessna C-206, samolot amfibia Super Petrel 100, legendarną Catalina PBY czy ogromny Lockheed C-130 „Herkules”. W tym roku ma być jeszcze ciekawiej.

Program tegorocznej imprezy obejmuje pokazy lotnicze, skoki spadochronowe, imprezy towarzyszące oraz wielki kiermasz dla entuzjastów awiacji.

Gdzie odbędzie się Mazury AirShow

Impreza zawsze odbywa się w pierwszy weekend sierpnia w Giżycku, w pięknej scenerii jeziora Niegocin, będącego naturalnym amfiteatrem dla publiczności, którego tafla daje niespotykaną możliwość podziwiania pokazów z pokładów jachtów i statków oraz jest miejscem lądowania wodnosamolotów.

Warto podkreślić, że wstęp na imprezę jest zupełnie darmowy.

Warto wiedzieć: Mazury AirShow to największe cywilne pokazy lotnicze w Polsce i zawsze realizowane w formie “non profit”. W 2013 roku wyróżniona w konkursie “Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur” statuetką w kategorii wydarzenie a 2014 roku wyróżniona certyfikatem “Produkt Warmia Mazury”.

Fotografie i wideo ze strony organizatowa: http://mazuryairshow.pl/

Sprawdź nasze najlepsze jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wuposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.
Tango 30 “Ferajna”

Tango 30 “Ferajna”

koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 9,5 m x 3,4 m
 • Załoga: 9 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Eberspacher, prysznic w kokpicie, radio z MP3, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Phobos 29 “Jowisz”

Phobos 29 “Jowisz”

3 kabiny, ogrzewanie
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 8 KM, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy z możliwością refowania, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Antila 26CC “Odyn”

Antila 26CC “Odyn”

2 kabiny, ogrzewanie, lodówka
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: 36 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Truma, silnik 8KM Yamaha, bramka do kładzenia masztu, rolfok, grot z możliwością refewoania, instalacja wody pitnej, radio z MP3, kuchanka gazowa, 2 zamykane kabiny.
Szczegóły
Antila 24 “Njord” oraz “Baldur”

Antila 24 “Njord” oraz “Baldur”

wygodne jachty, czarter bez patentu
 • Kadłub: 7,3m x 2,6m
 • Załoga: 7 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silnik Yamaha 8KM
Szczegóły
X