Urlop pod żaglami – co warto zobaczyć w okolicach Giżycka?

Czarter jachtu na Mazurach do doskonała okazja do wypoczynku i relaksu. Kiedy cały rok żyjemy w pędzie, chcemy, by wakacje mijały w wolniejszym rytmie, wypełnionym odgłosami natury, czystym powietrzem i pięknymi widokami. Naturalne jest jednak, że oprócz błogiego wypoczynku, zaczynamy po kilku dniach rozglądać się za atrakcjami, które uprzyjemniłyby nam pobyt. Na jaką rozrywkę mogą liczyć ci, którzy postawili w tym roku na czarter Giżycko?

Czarter jachtów na Mazurach? Gratka dla miłośników historii!

Mazury to wyjątkowa kraina, w której zakocha się każdy, kto choć raz ją odwiedził. Każdego roku przyciąga setki, a może nawet tysiące – żeglarzy, amatorów sportów wodnych i zwykłych turystów. Zielona, ciągle jeszcze dzika i cicha. Pozwala zwolnić, odpocząć, naładować baterie na cały rok. Co warto zwiedzić w okolicach Giżycka? Przede wszystkim obiekty historyczne!

Twierdza Boyen – Podczas pobytu w Giżycku nasz Tes 678 warto zacumować w nowoczesnej i świetnie wyposażonej Ekomarinie i koniecznie odwiedzić dawną pruską twierdzę Boyen. Wzniesiona w XIX wieku stanowi perełkę architektury wojskowej. Dobrze zachowana, wzniesiona z przepięknej czerwonej cegły pozwala wczuć się w klimat panujący na Mazurach w czasach I i II Wojny Światowej.

Sztynort – Choć jest to największy na Mazurach port dla jachtów żaglowych, to nie tak prosto się do niego dostać. Z Giżycka naszą Antilą 26 cc kierujemy się na Jezioro Kisajno i dalej na Jezioro Dargin. Teraz mamy wybór skręcać w lewo na Jezioro Łabap lub w prawo w kierunku Mamer. Warto jednak uważnie przyjrzeć się linii brzegowej – wprawni obserwatorzy dostrzegą bowiem wąziutki, ukryty w zaroślach przesmyk, który prowadzi wprost do malowniczego Sztynortu. Co czeka nas na miejscu? Przepiękny, popadający niestety w ruinę pałac Lehndorffów. Warto pamiętać, że porucznik Heinrich von Lehndorff brał udział w nieudanym zamachu na Hitlera.

Wilczy Szaniec – wielu osobom, szczególnie tym, których konikiem jest historia II wojny światowej, czarter Mazury kojarzy się niemal od razu z Wilczym Szańcem. Nic dziwnego, ten rozpoznawalny na całym świecie obiekt zdecydowanie warto jest zobaczenia. Obiekt położony jest w Gierłoży w pobliżu Kętrzyna i niestety nie dotrzemy do niego łodzią. Nasza Antila 24 będzie musiała poczekać w porcie. Do Wilczego Szańca najlepiej dojechać samochodem. Dobrze na wycieczkę wybrać ciepły, słoneczny dzień, bo czeka nas niemała wędrówka. Zamaskowane w lesie miasteczko liczy bowiem aż 200 budynków! W tym schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownię, dworzec kolejowy, wodociągi i inne. W kwaterze Hitlera podczas II Wojny Światowej na co dzień żyło i prowadziło działania aż 2000 żołnierzy! To tutaj dokonał się zamach na przywódcę II Rzeszy. Sprytne rozwiązania architektoniczne i wielkość obiektu budzi podziw zwiedzających aż do dzisiaj.

Co oprócz tego?

Jeśli nasza żeglarska załoga niekoniecznie jednak pasjonuje się historią, ciągle mamy do wyboru mnóstwo interesujących atrakcji.

Zarówno w Giżycku, jak i w pobliskich Wilkasach działają doskonałe Aquaparki, w których można poszaleć jeśli pogoda na zewnątrz nie sprzyja. Park Linowy Tajty to z kolei świetna rozrywka dla szukających mocnych wrażeń. Rozłożone między drzewami sieci, pochylnia, mostki, tyrolka, kładki – wrażeń na pewno nikomu nie zabraknie! W Giżycku funkcjonuje też Centrum Nurkowe, które oferuje szkolenia początkowe i bardziej zaawansowane. Pod okiem instruktora można poznać techniki nurkowania, zaznajomić się ze sprzętem i zaliczyć swoją pierwszą podróż na dno jeziora.

W słoneczny dzień warto wybrać się również na wycieczkę do Mikołajek. To tętniące w sezonie życiem żeglarskie miasteczko pozwala na relaks w cieniu ulicznych knajpek i restauracji. Lokalne piwo, świeża ryba, mazurskie przysmaki, a do tego lody, pamiątki i wyjątkowy klimat tego przepięknego miasta – zapadną nam w pamięć na długo.

Wakacje to wyjątkowy, wyczekiwany przez cały rok czas. Doskonała chwila na odpoczynek, relaks i zacieśnienie rodzinnych więzi. Tym z Państwa, którzy jeszcze zastanawiają się gdzie spędzić tegoroczny urlop – polecamy zapoznać się z ofertą „Czarter Mazury last minute” – to niepowtarzalna okazja, by zarezerwować wymarzony jacht w rozsądnej cenie. A podczas pobytu na Mazurach, oprócz kąpieli wodnych i słonecznych, odwiedzić też w popularne, chętnie fotografowane i opisywane zabytki historyczne, które urozmaicą pobyt i dostarczą niezapomnianych emocji.

Sprawdź nasze najlepsze jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wuposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.
Tango 30 “Ferajna”

Tango 30 “Ferajna”

koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 9,5 m x 3,4 m
 • Załoga: 9 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Eberspacher, prysznic w kokpicie, radio z MP3, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Phobos 29 “Jowisz”

Phobos 29 “Jowisz”

3 kabiny, ogrzewanie
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 8 KM, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy z możliwością refowania, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Antila 26CC “Odyn”

Antila 26CC “Odyn”

2 kabiny, ogrzewanie, lodówka
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: 36 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Truma, silnik 8KM Yamaha, bramka do kładzenia masztu, rolfok, grot z możliwością refewoania, instalacja wody pitnej, radio z MP3, kuchanka gazowa, 2 zamykane kabiny.
Szczegóły
Antila 24 “Njord” oraz “Baldur”

Antila 24 “Njord” oraz “Baldur”

wygodne jachty, czarter bez patentu
 • Kadłub: 7,3m x 2,6m
 • Załoga: 7 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silnik Yamaha 8KM
Szczegóły
X