Urlop pod żaglami – co warto zobaczyć w okolicach Giżycka?

Czarter jachtu na Mazurach do doskonała okazja do wypoczynku i relaksu. Kiedy cały rok żyjemy w pędzie, chcemy, by wakacje mijały w wolniejszym rytmie, wypełnionym odgłosami natury, czystym powietrzem i pięknymi widokami. Naturalne jest jednak, że oprócz błogiego wypoczynku, zaczynamy po kilku dniach rozglądać się za atrakcjami, które uprzyjemniłyby nam pobyt. Na jaką rozrywkę mogą liczyć ci, którzy postawili w tym roku na czarter Giżycko?

Czarter jachtów na Mazurach? Gratka dla miłośników historii!

Mazury to wyjątkowa kraina, w której zakocha się każdy, kto choć raz ją odwiedził. Każdego roku przyciąga setki, a może nawet tysiące – żeglarzy, amatorów sportów wodnych i zwykłych turystów. Zielona, ciągle jeszcze dzika i cicha. Pozwala zwolnić, odpocząć, naładować baterie na cały rok. Co warto zwiedzić w okolicach Giżycka? Przede wszystkim obiekty historyczne!

Twierdza Boyen – Podczas pobytu w Giżycku nasz Tes 678 warto zacumować w nowoczesnej i świetnie wyposażonej Ekomarinie i koniecznie odwiedzić dawną pruską twierdzę Boyen. Wzniesiona w XIX wieku stanowi perełkę architektury wojskowej. Dobrze zachowana, wzniesiona z przepięknej czerwonej cegły pozwala wczuć się w klimat panujący na Mazurach w czasach I i II Wojny Światowej.

Sztynort – Choć jest to największy na Mazurach port dla jachtów żaglowych, to nie tak prosto się do niego dostać. Z Giżycka naszą Antilą 26 cc kierujemy się na Jezioro Kisajno i dalej na Jezioro Dargin. Teraz mamy wybór skręcać w lewo na Jezioro Łabap lub w prawo w kierunku Mamer. Warto jednak uważnie przyjrzeć się linii brzegowej – wprawni obserwatorzy dostrzegą bowiem wąziutki, ukryty w zaroślach przesmyk, który prowadzi wprost do malowniczego Sztynortu. Co czeka nas na miejscu? Przepiękny, popadający niestety w ruinę pałac Lehndorffów. Warto pamiętać, że porucznik Heinrich von Lehndorff brał udział w nieudanym zamachu na Hitlera.

Wilczy Szaniec – wielu osobom, szczególnie tym, których konikiem jest historia II wojny światowej, czarter Mazury kojarzy się niemal od razu z Wilczym Szańcem. Nic dziwnego, ten rozpoznawalny na całym świecie obiekt zdecydowanie warto jest zobaczenia. Obiekt położony jest w Gierłoży w pobliżu Kętrzyna i niestety nie dotrzemy do niego łodzią. Nasza Sasanka Viva 600 będzie musiała poczekać w porcie. Do Wilczego Szańca najlepiej dojechać samochodem. Dobrze na wycieczkę wybrać ciepły, słoneczny dzień, bo czeka nas niemała wędrówka. Zamaskowane w lesie miasteczko liczy bowiem aż 200 budynków! W tym schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownię, dworzec kolejowy, wodociągi i inne. W kwaterze Hitlera podczas II Wojny Światowej na co dzień żyło i prowadziło działania aż 2000 żołnierzy! To tutaj dokonał się zamach na przywódcę II Rzeszy. Sprytne rozwiązania architektoniczne i wielkość obiektu budzi podziw zwiedzających aż do dzisiaj.

Co oprócz tego?

Jeśli nasza żeglarska załoga niekoniecznie jednak pasjonuje się historią, ciągle mamy do wyboru mnóstwo interesujących atrakcji.

Zarówno w Giżycku, jak i w pobliskich Wilkasach działają doskonałe Aquaparki, w których można poszaleć jeśli pogoda na zewnątrz nie sprzyja. Park Linowy Tajty to z kolei świetna rozrywka dla szukających mocnych wrażeń. Rozłożone między drzewami sieci, pochylnia, mostki, tyrolka, kładki – wrażeń na pewno nikomu nie zabraknie! W Giżycku funkcjonuje też Centrum Nurkowe, które oferuje szkolenia początkowe i bardziej zaawansowane. Pod okiem instruktora można poznać techniki nurkowania, zaznajomić się ze sprzętem i zaliczyć swoją pierwszą podróż na dno jeziora.

W słoneczny dzień warto wybrać się również na wycieczkę do Mikołajek. To tętniące w sezonie życiem żeglarskie miasteczko pozwala na relaks w cieniu ulicznych knajpek i restauracji. Lokalne piwo, świeża ryba, mazurskie przysmaki, a do tego lody, pamiątki i wyjątkowy klimat tego przepięknego miasta – zapadną nam w pamięć na długo.

Wakacje to wyjątkowy, wyczekiwany przez cały rok czas. Doskonała chwila na odpoczynek, relaks i zacieśnienie rodzinnych więzi. Tym z Państwa, którzy jeszcze zastanawiają się gdzie spędzić tegoroczny urlop – polecamy zapoznać się z ofertą „Czarter Mazury last minute” – to niepowtarzalna okazja, by zarezerwować wymarzony jacht w rozsądnej cenie. A podczas pobytu na Mazurach, oprócz kąpieli wodnych i słonecznych, odwiedzić też w popularne, chętnie fotografowane i opisywane zabytki historyczne, które urozmaicą pobyt i dostarczą niezapomnianych emocji.

Oceń tą treść

X