Poznaj 3 powody, które potwierdzają że czarter jachtu we wrześniu to świetny plan

Wrzesień wciąż kojarzony jest z kapryśną pogodą, niskimi temperaturami i pustkami w porcie. Zupełnie niesłusznie. Dla fanów żagli to jeden z najlepszych okresów w sezonie!

Większość terminów w ścisłym sezonie jest rezerwowana z dużym wyprzedzeniem. W tym roku, szczególnie szybko zostały potwierdzone czartery w miesiącach lipiec i sierpień. Jeśli nie udało Ci się zarezerwować jachtu na wakacje, nic straconego. Sezon na Mazurach trwa również we wrześniu, a na jachtach z ogrzewaniem takich jak np. Shine 30 czy Antila 27, trwa również w październiku. Poznaj 3 powody, dla których czarter jachtu w Giżycku wczesną jesienią to świetny pomysł.

1. Świetne warunki do żeglowania i piękne krajobrazy

Czarter jachtu - wrzesień
Jacht na jeziorze

Wbrew nazwie złota polska jesień mieni się nie tylko złotem, ale znacznie większą ilością kolorów. Liście przybierają barwy od zielonych, przez żółte, brązowe po krwiście czerwone. Ilość barw, świeże i rześkie powietrze oraz piękne mazurskie krajobrazy dają intensywne poczucie obcowania z naturą. Co z pokładu żaglówki jest nieporównywalnie bardziej odczuwalne niż z brzegu.

Co roku temperatury września są wyższe, a rok 2018 pod tym względem nie będzie się różnił od poprzednich. Pogoda ma być słoneczna, termometr ma wskazywać 22 – 26 stopni Celsjusza w ciągu dnia, a w nocy tylko trochę mniej, bo 15 – 18 stopni. Wrzesień zazwyczaj jest również znacznie mniej burzowy niż czerwiec i lipiec, jednak jest wietrzny co sprawia że warunki do żeglowania są wspaniałe.

2. Wolne terminy na czarter jachtów

Na początku września dzieci wracają do szkół, a rodzice z urlopów co przekłada się na niższą liczbę żeglarzy. Ich mniejsza ilość oznacza większy wybór terminów, oraz dostępnych jachtów. Wśród tych cieszących się największą popularnością są Antila 26 CC, Antilia 24, Focus 800, oraz dostępne w czarterze bez patentu jachty Sasanka Viva 700, Sasanka Viva 600 i Tes 678 BT. Mniejszy popyt ma wpływ też na wysokość cen. Dlatego jeśli zdecydujesz się na tygodniowy czarter jachtu we wrześniu, koszt wynajmu nowoczesnej i dużej żaglówki może wynieść nawet o kilkaset złotych mniej.

3. Samotni na szlaku

W sezonie szanse, że spotkamy kogoś na szlaku są niemal pewne. Karczmy i tawerny są zapełnione odpoczywającymi po trudach żeglugi, a zajęcie miejsca czy znalezienie stolika bywa trudne. Wymagające bywa również znalezienie miejsca cumowania w marinie. Wielu z nas nie przepada za takimi tłumami w portach i przystaniach. Tymczasem wrzesień to czas, kiedy mniej osób decyduje się na czarter jachtu i na horyzoncie widać pojedyncze żagle. Lokale stają się puste, jednak nadal grane są w nich szanty i podawane świetne ryby. Znalezienie stolika czy miejsca cumowania nie jest już wyzwaniem.

Jesienna wyprawa na mazury może być niezwykle udana, przyjemna i w znacznie niższej cenie niż w szczycie sezonu. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wrzesień to doskonały wybór na czarter jachtu na mazurach i świetny pomysł na wspólny rodzinny wypad.

Zapraszamy do rezerwacji

Mamy jeszcze dostępne terminy czarterów we wrześniu i październiku. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Doradzimy jaki jacht będzie najlepszy na wybrany termin rejsu.

email: [email protected]
tel: +48 573 112 488

Sprawdź nasze najlepsze jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wuposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.
Tango 30 “Ferajna”

Tango 30 “Ferajna”

koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 9,5 m x 3,4 m
 • Załoga: 9 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Eberspacher, prysznic w kokpicie, radio z MP3, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Phobos 29 “Jowisz”

Phobos 29 “Jowisz”

3 kabiny, ogrzewanie
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 8 KM, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy z możliwością refowania, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Antila 26CC “Odyn”

Antila 26CC “Odyn”

2 kabiny, ogrzewanie, lodówka
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: 36 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Truma, silnik 8KM Yamaha, bramka do kładzenia masztu, rolfok, grot z możliwością refewoania, instalacja wody pitnej, radio z MP3, kuchanka gazowa, 2 zamykane kabiny.
Szczegóły
Antila 24 “Njord” oraz “Baldur”

Antila 24 “Njord” oraz “Baldur”

wygodne jachty, czarter bez patentu
 • Kadłub: 7,3m x 2,6m
 • Załoga: 7 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silnik Yamaha 8KM
Szczegóły
X