Poznaj 3 powody, które potwierdzają że czarter jachtu jesienią to świetny plan.

Wrzesień wciąż kojarzony jest z kapryśną pogodą, niskimi temperaturami i pustkami w porcie. Zupełnie niesłusznie. Dla fanów żagli to jeden z najlepszych okresów w sezonie! Poznaj 3 powody, dla których czarter jachtu wczesną jesienią to świetny pomysł.

1. Świetne warunki do żeglowania i piękne krajobrazy

 

Czarter jachtu - wrzesień

Jacht na jeziorze

Wbrew nazwie polska złota jesień mieni się nie tylko złotem, ale znacznie większą ilością kolorów. Liście przybierają barwy od zielonych, przez żółte, brązowe po krwiście czerwone. Ilość barw, świeże i rześkie powietrze oraz piękne mazurskie krajobrazy dają intensywne poczucie obcowania z naturą. Co z pokładu żaglówki jest nieporównywalnie bardziej odczuwalne niż z brzegu.

Co roku temperatury września są wyższe, a rok 2018 pod tym względem nie będzie się różnił od poprzednich. Pogoda ma być słoneczna, termometr ma wskazywać 22 – 26 stopni Celsjusza w ciągu dnia, a w nocy tylko trochę mniej, bo 15 – 18 stopni. Wrzesień zazwyczaj jest również znacznie mniej burzowy niż czerwiec i lipiec, jednak jest wietrzny co sprawia że warunki do żeglowania są wspaniałe.

2. Wolne terminy terminów i łatwy czarter jachtu

Na początku września dzieci wracają do szkół, a rodzice z urlopów co przekłada się na niższą liczbę żeglarzy. Ich mniejsza ilość oznacza większy wybór terminów, oraz dostępnych jachtów. Wśród tych cieszących się największą popularnością są Antila 26 CC, Antilia 24, Focus 800, oraz dostępne bez patentu Sasanka Viva 700, Sasanka Viva 600 i Tes 678 BT. Mniejszy popyt ma wpływ też na wysokość cen. Dlatego jeśli zdecydujesz się na tygodniowy czarter jachtu we wrześniu, koszt wynajmu nowoczesnej i dużej żaglówki może wynieść nawet o kilkaset złotych mniej.

3. Samotni na szlaku

W sezonie szanse, że spotkamy kogoś na szlaku są niemal pewne. Karczmy i tawerny są zapełnione odpoczywającymi po trudach żeglugi, a zajęcie miejsca czy znalezienie stolika bywa trudne. Wymagające bywa również znalezienie miejsca cumowania w marinie. Wielu z nas nie przepada za takimi tłumami w portach i przystaniach. Tymczasem wrzesień to czas, kiedy mniej osób decyduje się na czarter jachtu i na horyzoncie widać pojedyncze żagle. Lokale stają się puste, jednak nadal grane są w nich szanty i podawane świetne ryby. Znalezienie stolika czy miejsca cumowania nie jest już wyzwaniem.

Jesienna wyprawa na mazury może być niezwykle udana, przyjemna i przede wszystkim tania. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wrzesień to doskonały wybór na czarter jachtu na mazurach i świetny pomysł na wspólny rodzinny wypad.

Oceń tą treść

X