Poznaj 3 powody, które potwierdzają, że czarter jachtu we wrześniu to świetny plan

Wrzesień wciąż kojarzony jest z kapryśną pogodą, niskimi temperaturami i pustkami w porcie. Zupełnie niesłusznie. Dla fanów żagli to jeden z najlepszych okresów w sezonie!

Większość terminów w ścisłym sezonie jest rezerwowana z dużym wyprzedzeniem. W tym roku, szczególnie szybko zostały potwierdzone czartery w miesiącach lipiec i sierpień. Jeśli nie udało Ci się zarezerwować jachtu na wakacje, nic straconego. Sezon na Mazurach trwa również we wrześniu, a na jachtach z ogrzewaniem takich jak np. Maxus 33.1 RS, Antila 30, Shine 30 czy Antila 27, trwa również w październiku i listopadzie. Poznaj 3 powody, dla których czarter jachtu w Giżycku wczesną jesienią to świetny pomysł.

1. Świetne warunki do żeglowania i piękne krajobrazy

Czarter jachtu - wrzesień
Jacht na jeziorze

Wbrew nazwie złota polska jesień mieni się nie tylko złotem, ale znacznie większą ilością kolorów. Liście przybierają barwy od zielonych, przez żółte, brązowe po krwiście czerwone. Ilość barw, świeże i rześkie powietrze oraz piękne mazurskie krajobrazy dają intensywne poczucie obcowania z naturą. Co z pokładu żaglówki jest nieporównywalnie bardziej odczuwalne niż z brzegu.

Co roku temperatury września są wyższe, a rok 2018 pod tym względem nie będzie się różnił od poprzednich. Pogoda ma być słoneczna, termometr ma wskazywać 22 – 26 stopni Celsjusza w ciągu dnia, a w nocy tylko trochę mniej, bo 15 – 18 stopni. Wrzesień zazwyczaj jest również znacznie mniej burzowy niż czerwiec i lipiec, jednak jest wietrzny co sprawia że warunki do żeglowania są wspaniałe.

2. Wolne terminy na czarter jachtów

Na początku września dzieci wracają do szkół, a rodzice z urlopów co przekłada się na niższą liczbę żeglarzy. Ich mniejsza ilość oznacza większy wybór terminów, oraz dostępnych jachtów. Wśród tych cieszących się największą popularnością są Maxus 33.1 RS, Antila 30, Antila 26 CC, Focus 800, oraz dostępne w czarterze bez patentu jachty Antila 24.4, Antila 24 czy Antila 22. Mniejszy popyt niż w sezonie przekłąda się też na wysokość cen. Dlatego jeśli zdecydujesz się na tygodniowy czarter jachtu we wrześniu, koszt wynajmu nowoczesnej i dużej żaglówki może wynieść nawet o kilkaset złotych mniej za dobę niż w ścisłym sezonie.

3. Samotni na szlaku

W sezonie szanse, że spotkamy kogoś na szlaku są niemal pewne. Karczmy i tawerny są zapełnione odpoczywającymi po trudach żeglugi, a zajęcie miejsca czy znalezienie stolika bywa trudne. Wymagające bywa również znalezienie miejsca cumowania w marinie. Wielu z nas nie przepada za takimi tłumami w portach i przystaniach. Tymczasem wrzesień to czas, kiedy mniej osób decyduje się na czarter jachtu i na horyzoncie widać pojedyncze żagle. Lokale stają się puste, jednak nadal grane są w nich szanty i podawane świetne ryby. Znalezienie stolika czy miejsca cumowania nie jest już wyzwaniem.

Jesienna wyprawa na mazury może być niezwykle udana, przyjemna i w znacznie niższej cenie niż w szczycie sezonu. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wrzesień to doskonały wybór na czarter jachtu na mazurach i świetny pomysł na wspólny rodzinny wypad.

Zapraszamy do rezerwacji

Mamy jeszcze dostępne terminy czarterów we wrześniu i październiku. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Doradzimy jaki jacht będzie najlepszy na wybrany termin rejsu.

email: [email protected]
tel: +48 573 112 488

Sprawdź nasze inne jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wyposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe i motorowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.

Pełna lista jachtów oraz wybrane jednostki:

Maxus 33.1 RS

Maxus 33.1 RS

3 kabiny, koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 10,45 m x 3,2 m
 • Załoga: 8-10 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Webasto, prysznic w kokpicie, radio z MP3 i TV, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Antila 30

Antila 30

3 kabiny, ogrzewanie, koło sterowe
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 15 KM stacjonarny, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Nautika 830

Nautika 830

motorowy houseboat, 2 kabiny
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: –
 • Udogodnienia: jacht motorowy dostępny bez patentu, lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Webasto, silnik Marcury 50KM z elektrycznym trymem, instalacja wody pitnej, radio z MP3 oraz TV, kuchenka gazowa, 2 zamykane kabiny (max 6 osób).
Szczegóły
Antila 24.4

Antila 24.4

szybkie jachty dostępne bez patentu
 • Kadłub: 7,4m x 2,6m
 • Załoga: 6-8 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silniki Mercury Sailpower 5KM, panel solarny.
Szczegóły
Rate this post
X