Czarter jachtów na Mazurach – co musisz wiedzieć przed pierwszym rejsem

Mazury – romantyczne, ciągle jeszcze dzikie, zielone, rozśpiewane i rozmarzone. Czy może być piękniejsze miejsce na wymarzony urlop? Blask zachodzącego słońca, rozśpiewana załoga, trzepot żagli i kąpiel w rozgrzanej wodzie czystego jeziora. Zanim jednak to nastąpi, warto do swojego wymarzonego rejsu odpowiednio się przygotować. Co trzeba wiedzieć o czarterze jachtu na Mazurach? Skąd wziąć łódkę na swoją pierwszą wyprawę i czy koniecznie trzeba mieć patent żeglarski? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Czarter Mazury – jaką łódź wybrać i kiedy rezerwować?

Pierwszy rejs na Mazurach, choć budzi mnóstwo emocji, stanie się dla wielu osób sporym wyzwaniem Dla tych, którzy nigdy nie nocowali na łódce, wybór jachtu może przysporzyć problemów. Jak znaleźć odpowiednią łódkę dla siebie i na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim, warto zawczasu zastanowić się, ile osób wejdzie w skład naszej załogi. Dzięki temu będziemy mogli wybrać jacht, w którym wszyscy się komfortowo pomieścimy. Jeśli planujemy spędzić tydzień w gronie 4,5 lub więcej osób, to dobrze, by każdy miał, choć odrobinę przestrzeni dla siebie. Dla 5-6 – osobowych załóg świetnym wyborem będzie na przykład TES 678 BT. Jacht wyposażony jest między innymi kabinę z WC chemicznym i doskonale wyposażony kambuz, w którym przygotujemy pyszny obiad dla całej załogi.

Dla większych załóg rewelacyjną propozycją będzie nowoczesny jacht Antila 26CC. Komfortowo pomieści on 6-8 – osobową załogę i zapewni jej wygodne warunki do wypoczynku. Dużą zaletą tej jednostki są dwie zamykane koje i duża kabina łazienkowa, w ogrzewanie Trumatic, które będzie  zbawienne podczas niesprzyjającej pogody, a także lodówkę z zamrażalnikiem.

Kiedy rezerwować jacht?

Zasada jest prostsza: im szybciej, tym lepiej. Już początkiem roku warto rozejrzeć się za odpowiednią łódką, by załapać się na ofertę „czarter First Minute” z rabatem. Najpopularniejsze terminy – te w pełni sezonu i obejmujące długie weekendy – w tym majówkę, rozchodzą się dosyć szybko, dlatego, jeśli mamy wypatrzoną łódź, to nie zwlekajmy, taka szansa może się nie powtórzyć. Najpiękniejsze na Mazurach jest oczywiście upalne lato. Czerwiec, lipiec, sierpień to miesiące od lat przyciągające miłośników żeglarstwa, ale dla niestrudzonych poszukiwaczy okazji, którym zależy na niskiej cenie, świetną propozycją będzie też oferta „Czarter Last Minute”. Wybór terminu po sezonie – w okolicach września pozwala na sporą oszczędność – nawet do 400 zł w porównaniu do ceny za czarter w pełni sezonu, choć trzeba się wtedy oczywiście liczyć z kapryśną pogodą i niższymi temperaturami, ale dla wytrawnych żeglarzy to tylko dodatkowe wyzwanie.

Czarter jachtu bez patentu – czy to w ogóle możliwe?

Według polskiego prawa czarter bez patentu jest dopuszczalny. Możemy czarterować łódki, nawet jeśli nie posiadamy patentu żeglarskiego. W takiej sytuacji jednak możemy liczyć  na wynajęcie mniejszej łodzi o długości kabłuba do 7,5 metra, czyli np. czarter Antila 24, Sasanka Viva 600Viva 700 lub Tes-a 678 BT. Te jachty są idealne aby złapać żeglarskiego bakcyla. Załogi, które wybierają się na Mazury po raz pierwszy, lub mają długą przerwę w żeglowaniu, mogą liczyć na fachową pomoc i przeprowadzenie podstawowego przeszkolenia w chwili wydawania jachtu. W razie potrzeby zapewniamy skiperów, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu czarterów ze sternikiem.

Alternatywnym rozwiązaniem dla miłośników letniego wypoczynku nad jeziorem będzie wynajem jachtu motorowego typu houseboat, którym również można żeglować bez posiadania uprawnień. takie jachty jak AM 780 czy Calipso 750 są łatwe w prowadzeniu, wygodne i bezpieczne. Te warunki popozwalają eksplorować podziwiać mazurskie jeziora wzdłuż i wszerz, a przy tym zadbać o piękną opaleniznę.

Majówka, Boże Ciało a przede wszystkim lato zbliża się wielkimi krokami. Jeśli planujesz wypoczynek na Mazurach, warto już teraz rozejrzeć się za odpowiednim jachtem. Na bieżący sezon orzygotowaliśmy ofertę czarteru komfortowych jachtów na pływanie rodzinne lub z przyjaciółmi. Zapraszamy do zapoznania się z ofetrtą czarteru jachtów i rezerwacji online wymarzonego jachtu.

Sprawdź nasze inne jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wyposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe i motorowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.

Pełna lista jachtów oraz wybrane jednostki:

Maxus 33.1 RS

Maxus 33.1 RS

3 kabiny, koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 10,45 m x 3,2 m
 • Załoga: 8-10 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Webasto, prysznic w kokpicie, radio z MP3 i TV, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Antila 30

Antila 30

3 kabiny, ogrzewanie, koło sterowe
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 15 KM stacjonarny, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Nautika 830

Nautika 830

motorowy houseboat, 2 kabiny
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: –
 • Udogodnienia: jacht motorowy dostępny bez patentu, lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Webasto, silnik Marcury 50KM z elektrycznym trymem, instalacja wody pitnej, radio z MP3 oraz TV, kuchenka gazowa, 2 zamykane kabiny (max 6 osób).
Szczegóły
Antila 24.4

Antila 24.4

szybkie jachty dostępne bez patentu
 • Kadłub: 7,4m x 2,6m
 • Załoga: 6-8 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silniki Mercury Sailpower 5KM, panel solarny.
Szczegóły
5/5 - (1 vote)
X