listopad, 2022

16lis7:00 pm7:00 pmOlsztyn teatr W Rytmie Flamenco vol.10 - LOS PAYOS

WIęcej

Szczegóły

Zapraszam na kameralny koncert flamenco grupy LOS PAYOS, która wystąpi dla nas w składzie: Carmen Fernandez – śpiew, Arturo El Polaco – gitara oraz Marta Robles – taniec. Będzie to rzadka okazja, by posłuchać na żywo tradycyjnego śpiewu głębokiego – cante jondo i doświadczyć flamenco w jego pierwotnej postaci, jako intymnego przeżycia wspólnego dla artystów i małego grona słuchaczy. W programie znajdą się też lżejsze utwory rytmiczne, jak alegrias czy bulerias oraz widowiskowe tańce w wykonaniu charyzmatycznej Marty Robles. Artyści stanowią niezwykle zgrane trio. Łączy ich wieloletnia przyjaźń, bogata historia wspólnych koncertów i festiwali, a przede wszystkim podobna wrażliwość i wspólne dążenie do poszukiwania we flamenco nie tylko piękna, ale też duchowej głębi.

CARMEN FERNANDEZ pochodzi z miejscowości Utrera, zwanej "miastem śpiewu flamenco", z cygańskiej rodziny o bardzo silnych tradycjach artystycznych. Śpiewu uczyła się od najmłodszych lat od swoich rodziców oraz krewnych. W 1998 zdecydowała się na profesjonalną karierę sceniczną i od tego czasu nieustannie podróżuje po Europie występując z różnymi zespołami, między innymi z grupą Conchi Vargas czy Andresa Marina. Obok występów z dużych zespołach muzyczno-tanecznych ma na swoim koncie liczne recitale solowe na prestiżowych festiwalach flamenco. W 2009 roku była półfinalistką najbardziej renomowanego konkursu śpiewu flamenco w ramach festiwalu Cante de la Minas w La Union. Nagrała trzy płyty CD z tradycyjnym repertuarem pieśni flamenco: "Carmen Fernandez & Urlich Gottwald" 2003 "Natura" 2005 oraz "De corazón" 2015. Współpracuje jako wykładowca pomocniczy z katedrą gitary flamenco na Akademi Muzycznej CODART w Rotterdamie.

Marta Robles (Marta Dębska) – tancerka, choreograf i instruktorka tańca, założycielka i szefowa Szkoły Tańca Flamenco TRIANA w Warszawie, solistka i jedna z założycielek grupy LOS PAYOS. Naukę flamenco rozpoczęła w wieku 15 lat i poświęciła tej sztuce całe swoje dorosłe życie. Uczyła się w wielu renomowanych szkołach tańca w Sewilli u znanych tancerek i tancerzy, jednak za swego najważniejszego mistrza, który przekazał jej istotę tańca flamenco, uważa El Torombo, z którym miała zaszczyt występować w dwóch spektaklach, prezentowanym na festiwalach w Niemczech. Obecnie jej działalność artystyczna skupia się na występach z zespołem LOS PAYOS oraz na projekcie "Peña Flamenca TRIANA", który polega na cyklicznych koncertach z udziałem śpiewaków i tancerzy z Andaluzji, podczas których Marta ma okazję współpracować ze znakomitymi artystami "stamtąd" i poczuć dreszczyk emocji, jaki niesie improwizacja.

Arturo El Polaco Muszyński – gitarzysta flamenco, współzałożyciel TRIANY, lider grupy LOS PAYOS, pomysłodawca i kierownik artystyczny projektu Peña Flamenca TRIANA. Na gitarze flamenco gra od 1990 roku. Jest wybitnym instrumentalistą i specjalistą w dziedzinie rytmu, żywą encyklopedią wiedzy o flamenco. Akompaniował wielu hiszpańskim artystom, w tym zdobywcom głównych nagród na najważniejszych festiwalach flamenco. W muzyce flamenco najbardziej fascynuje go wspólna improwizacja i rola gitarzysty jako akompaniatora i osoby, która spaja całość utworu i nadaje mu ostateczną formę. Rozumienie śpiewu, jako źródła sensu w sztuce flamenco i tańca, jako nośnika energii i rytmu, daje gitarzyście możliwość głębokiego zanurzenia się w "tu i teraz" i grania muzyki, która pojawia się sama, która niejako "spływa z góry". Oprócz działalności stricte flamenco współpracował przy tworzeniu oprawy muzycznej do licznych programów telewizyjnych i spektakli teatralnych. Współpracował z Antoniną Krzysztoń, a także z Korą Jackowską i grupą Maanam, uczestnicząc w projekcie Kora Ola Ola, koncertuje w całej Europie z wybitnym wiolonczelistą klasycznym Ramonem Haffe.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Data

(środa) 7:00 pm - 7:00 pm

Lokalizacja

Login required to see the information Login

X