maj, 2022

15maj6:00 pm6:00 pmOlsztyn muzyka Marek Andrzejewski - Jak listy

WIęcej

Szczegóły

Autorski recital Marka Andrzejewskiego poparty klasyką – utworami Boba Dylana, Leonarda Cohena i kompozycjami do wierszy Edwarda Stachury i Adama Ziemianina.

Marek Andrzejewski – autor, kompozytor, wokalista. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. W tym roku obchodzi trzydziestolecie pracy artystycznej. Laureat głównych nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskim Festiwalu Recitali w Siedlcach, Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie i wielu innych. W latach 90-tych współpracował z folkowym zespołem "Orkiestra św. Mikołaja" i z teatrem "Gardzienice". Jako wokalista i kompozytor brał udział w przedstawieniu "Album rodzinny" teatru Grupa Chwilowa. Publikował teksty w "Akcencie" i w piśmie "Piosenka". Utwór "Jak listy" z debiutanckiej płyty "Trolejbusowy batyskaf" uzyskał status leitmotif "Krainy Łagodności" – nurtu piosenki literackiej i poetyckiej. Dotarł do ogromnego grona słuchaczy, zaś cały debiutancki album do dziś stanowi kanon polskiej piosenki autorskiej. Marek Andrzejewski pisze w "bardowski" sposób o sprawach społecznych i o zależnościach między przyrodą a cywilizacją. O prawdzie, miłości, trudnych wyborach, emocjach, o poszukiwaniu duchowości współczesnego, urzeczowionego człowieka. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, ale jednak frapujące i zapadające w pamięć. Nie dają się łatwo zaszufladkować, można w nich znaleźć elementy jazzu, folku, bossa novy, rocka i ballady.

Artysta ma w swoim dorobku sześć płyt autorskich: "Trolejbusowy batyskaf" (1997), "Dziesięć pięter" (2003), "Elektryczny sweter" (2012), "Akustycznie" (2015), "Hasztagi" (2018), najnowsza "Wariactwo" (2021) oraz 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów. Prawdziwą wartość Andrzejewskiego oddają koncerty. Ma znakomity kontakt z publicznością, emanuje niespożytą energią, sympatią i poczuciem humoru. W koncertach Marek promuje najnowszy album "Wariactwo". Składają się nań autorskie piosenki z dojrzałymi i odważnymi tekstami. Wyłania się z nich mocne przesłanie o poszukiwaniu tego co w życiu jest najważniejsze. Muzycznie płyta jest starannie zaaranżowana, mieni się bardzo bogatą paletą brzmień: od rozbuchanych, dynamicznych, efektownych rockowych utworów, do nastrojowych, skupiających uwagę ballad. Jest to muzyczna uczta!!! Pod względem muzycznym i poetyckim.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Data

(Niedziela) 6:00 pm - 6:00 pm

Lokalizacja

Login required to see the information Login

X