sierpień, 2018

04sie(sie 4)10:00 am05(sie 5)6:00 pmMazury Air Showpokazy lotnicze nad jeziorami

WIęcej

Szczegóły

Mazurskie pokazy lotnicze, od lat znane w kraju i Europie pn. „Mazury AirShow” jako wyjątkowe wydarzenie pod względem miejsca, panującej atmosfery i atrakcji dla obserwatorów.
„Mazury AirShow” to największe cywilne pokazy lotnicze, odbywające się od 18 lat (przygotowujemy 19-stę edycję), wyróżnione między innymi głównym trofeum w konkursie „Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur”, w kategorii najważniejsze wydarzenie a następnie przez Marszałka Województwa certyfikatem marki regionalnej pn. „Produkt Warmia Mazury”. Każdego roku, zawsze w pierwszy weekend sierpnia, odbywają się w Giżycku, w niecodziennej i pięknej scenerii jeziora Niegocin.
To jedyne pokazy w Polsce gdzie brzegi jeziora (Niegocin) stanowią naturalny amfiteatr dla publiczności a lotnicze demonstracje zaproszonych ekip lotniczych odbywają się nad wodą i na wodzie. Przez 7 lat sprawdziliśmy (od 2010 r) , że tafla jeziora jest również doskonałym miejscem do podziwiania pokazów lotniczych przez załóg jachtów oraz statków pasażerskich ale także znakomitym lądowiskiem a właściwie wodowiskiem dla wodnosamolotów (latających łodzi i samolotów-amfibii) przybywających na nasze zaproszenie każdego roku do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.
„Mazury AirShow” stanowią największą atrakcję widowiskową Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i są to jedyne tej wielkości pokazy lotnicze „non profit” w kraju, które można oglądać całkowicie za darmo.

Według szacunków specjalistów, „Mazury AirShow 2015” przez dwa dni oglądało ponad 200 tys. osób a wystawę statyczną na lotnisku Kętrzyn Wilamowo odwiedziło oraz oglądało starty i lądowania ok.20 tys. obserwatorów. Natomiast przy mniej atrakcyjnej pogodzie w 2016 r. „tylko” ok.150 tys. miłośników mazurskich pokazów skupił się wokół j. Niegocin.
„Mazury AirShow” to jedyne pokazy podczas których przez okres imprezy funkcjonuje/będzie (w dniach 5-6.08.)funkcjonowało Studio „TV Mazury AirShow”, spełniające rolę telewizji transmitującej obraz i dźwięk z pokazów „na żywo” za pomocą Internetu … dla przyjaciół mazurskich pokazów z oddali , którym w tych dniach obowiązki uniemożliwiły przybycie do Giżycka..
Niezależnie od przekazywania obrazu TV „live” internetem w „Świat” , w dniach 1-7.08. będzie również funkcjonowało specjalne „Radio AirShow” , na lokalnej częstotliwości 89,1 MHz,. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu w dniach realizacji Mazury AirShow 2017 będzie możliwość słuchania transmisji znakomitego komentarza z pokazów w wykonaniu Tadeusza Sznuka . To dzięki fachowej informacji pilota Tadeusza Sznuka można zrozumieć co się w czasie pokazów, na mazurskim niebie dzieje.

Ma to/będzie miało istotne znaczenie dla poszerzenia grona odbiorców i ułatwienia przekazu informacji osobom będących w tym czasie na jachtach i statkach, w domach na swoich balkonach czy samochodach ale i dla użytkowników smartfonów.
Przygotowywane już 19-ste „Mazury AirShow” to okolicznościowa – eksportowa wizytówka Mazur ale i otwarte zaproszenie dla każdego kto tylko będzie mógł przybyć w pierwszy weekend sierpnia do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, do coraz piękniejszego Giżycka.

Data

4 (Sobota) 10:00 am - 5 (Niedziela) 6:00 pm

Lokalizacja

Giżycko

X