sierpień, 2018

18sieCały dzień2024 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych

WIęcej

Szczegóły

Giżycko zaprasza na XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych w terminie 18-20.08.2017 r. Mistrzostwa posiadają współczynnik grade 1.2., baza port Ekomarina Giżycko, natomiast wyścigi odbędą się na jeziorze Niegocin.

W tym roku XXIV MPJK rozgrywane są w klasach: T1, T2, T3, Tango, Open ( jachty kabinowe i otwartopokładowe), Żagle 500, Sympathy 600, a w towarzyszącej Błękitnej Wstędze Jeziora Niegocin w klasie Sigma Active i Albatros 430. Również pod nazwą Błękitnej Wstęga Jeziora Niegocin, po raz pierwszy w tym roku rozegrany zostanie w niedzielę 20.08.2017 r., wyścig w otwartej formule dla wszystkich jachtów uczestniczących w XXIV MPJK (wyścig nie liczy się do punktacji w MPJK) oraz wszystkich chętnych załóg żeglarzy goszczących w Giżycku, co będzie wspaniałą okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i jachtu w porównaniu do uczestników MPJK. Po ubiegłorocznej nieobecności (konflikt terminów regat) w tym roku znowu zagości Flota Korsarzy, również z przedstawicielami z Niemiec i Austrii. Korsarze będą walczyli w Regatach o łuskę Trzeciego Leszcza.

Na wszystkich zwycięzców w poszczególnych klasach i wyścigach (Korsarskie Regaty o Łuskę Trzeciego Leszcz oraz Błękitna Wstęga Jeziora Niegocin), czekają puchary, medale ufundowane przez firmę TRYUMF i dyplomy dla wszystkich załóg. Natomiast wszyscy uczestnicy będą mieli szansę wylosować cenne nagrody ufundowane przez sponsorów XXIV MPJK, podczas imprez integracyjnych oraz główne nagrody podczas uroczystego zakończenia regat w niedzielę 20.08.2017 r.

Podczas trwania regat będzie sporo atrakcji dla przebywających w Giżycku turystów oraz mieszkańców Giżycka. We współpracy z Ośrodkiem Wypoczynkowym Gwarek w niedzielę 20.08 w godzinach 12:00-15:00 na terenie portu Ekomarina powstanie Aktywne Centrum Wypoczynku. Profesjonalni animatorzy z Gwarka przygotowali wiele atrakcji sprawdzających umiejętności sportowe, a w quzie wiedzę o Giżycku i żeglarstwie.

Sponsorzy regat: Urząd Miasta Giżycko, Starostwo Powiatowe Giżycko, Janmor, Tryumf, Żaglownia T&J Sails J.Wołowicz, Mark- sękacze mazurskie, www.zegarkiżeglarskie.pl, Nautica, ZAP Batteries, Investa, Yacht Serwis Sygnowski, Grupa Prawna Togatus, O.W. Gwarek, Ubojnia Drobiu Górni i Synowie, Elmatech, OTAF Adam Fabisiak, DAD, Tawerna Siwa Czapla, Tawerna Marina, Tawerna Kajuta, Tawerna Pod Czarnym Łabędziem, Finlex, P.U.H Żeglarz, KDPA Czesław Kalinowski, Ryszard Dębicki, Akwen, Za Sterem – szkoła jachtingu.

Organizatorzy: Klub Turystyki Żeglarskiej „Szkwał”, Port Ekomarina Giżycko

Data

sierpień 18 (Sobota) - 20 (Poniedziałek)

Lokalizacja

Giżycko

X