Prawdziwa żeglarska stolica Polski

Miejsce co roku odwiedzane i uwielbiane przez tysiące żeglarzy. Co sami potwierdzili w 2012 kiedy w plebiscycie czasopisma Wiatr na „Żeglarską Stolicę Polski” oddali ponad 13 000 głosów na ten port na mazurach. Dzięki tym głosom Giżycko – bo o nim mowa – wyprzedził m.in. Gdańsk, Gdynię i Mikołajki. Planując „wypad na żagle” nie da się go pominąć. Dowiedz się dlaczego.

Świetna baza wypadowa. Tu rozpocznij swój rejs!

Ekomarina w Giżycku
Ekomarina w Giżycku

Wybierając Giżycko na swoją żeglarską bazę wypadową masz do dyspozycji niespotykaną nigdzie indziej infrastrukturę żeglarską. Nad Niegocinem położonych jest pięć portów, nad Kisajnem i wokół zatoki Tracz działają kolejne cztery przystanie co daje łącznie ponad 800 miejsc cumowniczych w samym Giżycku, jeśli do tego doliczyć miejsca w sąsiednich Wilkasach, Pięknej Górze i Bystrym daje to w sumie ponad 1 500 miejsc.

W 2010 roku dla mazurskich żeglarzy oddano Ekomarinę, przy której znajduje się nowoczesny i największy na Mazurach port pasażerski i jachtowy. Jest on przystosowany dla 138 jednostek pływających, posiada pełne zaplecze z restauracją, campingiem, parkingiem, wypożyczalnią sprzętu, przyłączami prądu, a nawet salą konferencyjną.

Port Twist Czarter – postaw na świetną infrastrukturę

Wyruszając na południe możemy obrać za cel Mikołajki lub położone jeszcze bardziej na południe oraz mniej turystyczne Ruciane Nida. Dostaniemy się tam żeglując przez Niegocin, jezioro Jagodne i Kanał Mazurski. Wpływając na Tałty możemy wybrać kierunek północny i malowniczo położony Ryn z pięknym zamkiem lub skierować się dalej na południe i przez jezioro Bełdany dotrzeć do Ruciane-Nida.

Innym ważnym portem na mazurach, z którego z łatwością wypłyniemy na szlaki północne jest Stanica Wodna Stranda gdzie siedzibę ma Twist Czarter. Posiada on świetną infrastrukturę i idealnie nadaje się na rozpoczęcie rejsu. Można do niego dotrzeć w bardzo łatwy sposób jadąc obwodnicą miasta. Wybierając to miejsce będziesz miał do dyspozycji apartamenty, tawernę wypożyczalnie rowerów wodnych, skuterów oraz oczywiście i Twist Czarter jachtów. Port przy jeziorze Kisajno to także idealne miejsce na rejs zarówno na północ jak i południe.

Jaki kierunek wybrać?

Ze Strandy z łatwością wypłyniemy również na wody jeziora Mamry. Kierując się na północ dotrzesz do Węgorzewa, które jako jedyny port na mazurach pozwala zacumować w samym centrum miasta i to w cieniu XIV wiecznego zamczyska. Po drodze koniecznie skieruj się do kei słynnego portu żeglarskiego w Sztynorcie, gdzie wieczorem przy ognisku posłuchasz najlepszych mazurskich szant!

Dlaczego warto wybrać Giżycko?

Giżycko to nie tylko świetna infrastruktura żeglarska. Sezon zaczyna się tu już w maju, a kończy we wrześniu. Miasto oferuje szereg atrakcji takich jak festiwale (Mazury Hip Hop Festiwal, Mazury Air Show, Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej, Jazz nad Niegocinem, Żeglarskie mistrzostwa Polski w klasach DZ, Jachtów Kabinowych oraz Seniorów 60+ czy Mazurskie Targi Sportów Wodnych), czy liczne zabytki wśród których najbardziej wartymi zwiedzenia są: Twierdza Boyen, Wieża Ciśnień i Zamek Krzyżacki.

Gizycko: Piekna Gorka i wyspa Duzy Ostrow.

Giżycko żyje nocą

Giżycko nie zasypia też nocą. Wytrwałym imprezowiczom oddaje do dyspozycji liczne bary i puby znajdujące się w okolicach portu, niedalekiej plaży i równie nieodległego pasażu. To właśnie te dwa ostatnie miejsca tętnią życiem w wakacyjne wieczory najbardziej intensywnie. Znajdziesz tam kluby z muzyką elektroniczną, pijalnie piwa, pizzerie, restauracje czy kręgielnie. Na plaży natomiast znajdują się liczne budki z jedzeniem oraz małe klimatyczne puby.

Długi sezon, moc atrakcji, świetna infrastruktura żeglarska i profesjonalny czarter jachtów, sprawia że Giżycko jako miasto i port na mazurach słusznie zostało wybrane “Żeglarską Stolicą Polski” detronizując w ten sposób Mikołajki.

Sprawdź nasze najlepsze jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wuposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.
Tango 30 “Ferajna”

Tango 30 “Ferajna”

koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 9,5 m x 3,4 m
 • Załoga: 9 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Eberspacher, prysznic w kokpicie, radio z MP3, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Phobos 29 “Jowisz”

Phobos 29 “Jowisz”

3 kabiny, ogrzewanie
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 8 KM, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy z możliwością refowania, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Antila 26CC “Odyn”

Antila 26CC “Odyn”

2 kabiny, ogrzewanie, lodówka
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: 36 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Truma, silnik 8KM Yamaha, bramka do kładzenia masztu, rolfok, grot z możliwością refewoania, instalacja wody pitnej, radio z MP3, kuchanka gazowa, 2 zamykane kabiny.
Szczegóły
Antila 24 “Njord” oraz “Baldur”

Antila 24 “Njord” oraz “Baldur”

wygodne jachty, czarter bez patentu
 • Kadłub: 7,3m x 2,6m
 • Załoga: 7 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silnik Yamaha 8KM
Szczegóły
X