Rozpoczęcie sezonu żeglarskiego 2020

Jacht Phobos 29 na jeziorze Kisajno

Sezon żeglarski 2020 rozpoczęty. Piękna wiosenna aura sprawiła, iż postanowiliśmy zwodować część naszych jachtów wyjątkowo wcześnie w tym roku. Zazwyczaj wodowanie zaczynaliśmy w połowie kwietnia i szykowaliśmy jachty na majówkę. W tym sezonie, pierwszy jacht na wodzie mieliśmy już 18 marca i tego też dnia, pierwsza załoga wyruszyła w pierwszy czarter z Giżycka w 2020. W ten sposób, nieoficjalnie rozpoczęliśmy sezon żeglarski 2020 na Mazurach.

Jacht, który zwodowaliśmy jako pierwszy to Phobos 29. W ostatnich dniach intensywnie przygotowywaliśmy go w naszej bazie. Oszlifowaliśmy dno i pomalowaliśmy je farbą antyporostową.

Po tych zabiegach i wyschnięciu farby, umieściliśmy jacht na lawecie podłodziowej i przetransportowaliśmy do portu macierzystego, którym w sezonie 2020 jest Stanica Wodna Stranda w Giżycku.

Wodowanie jachtu przebiegło sprawnie i bez komplikacji, dzięki temu, dość szybko mogliśmy przystąpić do przygotowania jachtu do pierwszego czarterowego rejsu w sezonie.

Tak wczesne rozpoczęcie sezonu jest możliwe m.in. dzięki ogrzewaniu olejowemu typu Webasto, w które wyposażona jest większość naszych jachtów.

Pierwsza załoga wyruszyła w rejs w środe o godzinie 15 i skierowała się z Giżycka szlakiem żeglarskim na północ, w kierunku Sztynortu.

Dzień później zwodowaliśmy Antilę 24 z ogrzewaniem Websto. Ten jacht można wyczarterować bez patentu żeglarskiego. Antila wyruszyła w swój pierwszy czarterowy rejs 2020 tego samego dnia.

Na ten moment wstrzymujemy kolejne wodowanie do połowy kwietnia. Pozostałe jachty będą gotowe do czarteru na majówkę 2020.

Z uwagi na rozwijającą się epidemię koronawirusa, wstrzymaliśmy wszelkie działania i czartery na ponad miesiąc. Od dnia 20 kwietnia, weszły w życie przepisy wznawiające możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych. Od tego też dnia, wznowiliśmy nasze przygotowania do sezonu. Zwodowaliśmy kolejne jednostki: Antila 22, Focus 800 oraz Antila 27.

Kilka dni później, a konkretnie od 24 kwietnia wystartowały pierwsze czartery po zniesieniu ograniczeń. Obecnie intensywnie przygotowujemy jachty do majówki.

Zapraszamy do czarteru jachtów na Mazurach w tym również do czarteru jachtów bez patentu a także do powierzenia nam organizacji rejsów integracyjnych dla firm.

Sprawdź nasze inne jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wyposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe i motorowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.

Pełna lista jachtów oraz wybrane jednostki:

Maxus 33.1 RS

Maxus 33.1 RS

3 kabiny, koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 10,45 m x 3,2 m
 • Załoga: 8-10 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Webasto, prysznic w kokpicie, radio z MP3 i TV, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Antila 30

Antila 30

3 kabiny, ogrzewanie, koło sterowe
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 15 KM stacjonarny, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Nautika 830

Nautika 830

motorowy houseboat, 2 kabiny
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: –
 • Udogodnienia: jacht motorowy dostępny bez patentu, lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Webasto, silnik Marcury 50KM z elektrycznym trymem, instalacja wody pitnej, radio z MP3 oraz TV, kuchenka gazowa, 2 zamykane kabiny (max 6 osób).
Szczegóły
Antila 24.4

Antila 24.4

szybkie jachty dostępne bez patentu
 • Kadłub: 7,4m x 2,6m
 • Załoga: 6-8 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silniki Mercury Sailpower 5KM, panel solarny.
Szczegóły
Rate this post
X