Rozpoczęcie sezonu żeglarskiego 2020

Sezon żeglarski 2020 rozpoczęty. Piękna wiosenna aura sprawiła, iż postanowiliśmy zwodować część naszych jachtów wyjątkowo wcześnie w tym roku. Zazwyczaj wodowanie zaczynaliśmy w połowie kwietnia i szykowaliśmy jachty na majówkę. W tym sezonie, pierwszy jacht na wodzie mieliśmy już 18 marca i tego też dnia, pierwsza załoga wyruszyła w pierwszy czarter z Giżycka w 2020. W ten sposób, nieoficjalnie rozpoczęliśmy sezon żeglarski 2020 na Mazurach.

Jacht, który zwodowaliśmy jako pierwszy to Phobos 29. W ostatnich dniach intensywnie przygotowywaliśmy go w naszej bazie. Oszlifowaliśmy dno i pomalowaliśmy je farbą antyporostową.

Po tych zabiegach i wyschnięciu farby, umieściliśmy jacht na lawecie podłodziowej i przetransportowaliśmy do portu macierzystego, którym w sezonie 2020 jest Stanica Wodna Stranda w Giżycku.

Wodowanie jachtu przebiegło sprawnie i bez komplikacji, dzięki temu, dość szybko mogliśmy przystąpić do przygotowania jachtu do pierwszego czarterowego rejsu w sezonie.

Tak wczesne rozpoczęcie sezonu jest możliwe m.in. dzięki ogrzewaniu olejowemu typu Webasto, w które wyposażona jest większość naszych jachtów.

Pierwsza załoga wyruszyła w rejs w środe o godzinie 15 i skierowała się z Giżycka szlakiem żeglarskim na północ, w kierunku Sztynortu.

Dzień później zwodowaliśmy Antilę 24 z ogrzewaniem Websto. Ten jacht można wyczarterować bez patentu żeglarskiego. Antila wyruszyła w swój pierwszy czarterowy rejs 2020 tego samego dnia.

Na ten moment wstrzymujemy kolejne wodowanie do połowy kwietnia. Pozostałe jachty będą gotowe do czarteru na majówkę 2020.

Z uwagi na rozwijającą się epidemię koronawirusa, wstrzymaliśmy wszelkie działania i czartery na ponad miesiąc. Od dnia 20 kwietnia, weszły w życie przepisy wznawiające możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych. Od tego też dnia, wznowiliśmy nasze przygotowania do sezonu. Zwodowaliśmy kolejne jednostki: Antila 22, Focus 800 oraz Antila 27.

Kilka dni później, a konkretnie od 24 kwietnia wystartowały pierwsze czartery po zniesieniu ograniczeń. Obecnie intensywnie przygotowujemy jachty do majówki.

Zapraszamy do czarteru jachtów na Mazurach w tym również do czarteru jachtów bez patentu a także do powierzenia nam organizacji rejsów integracyjnych dla firm.

Sprawdź nasze najlepsze jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wuposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.
Tango 30 “Ferajna”

Tango 30 “Ferajna”

koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 9,5 m x 3,4 m
 • Załoga: 9 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Eberspacher, prysznic w kokpicie, radio z MP3, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Phobos 29 “Jowisz”

Phobos 29 “Jowisz”

3 kabiny, ogrzewanie
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 8 KM, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy z możliwością refowania, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Antila 26CC “Odyn”

Antila 26CC “Odyn”

2 kabiny, ogrzewanie, lodówka
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: 36 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Truma, silnik 8KM Yamaha, bramka do kładzenia masztu, rolfok, grot z możliwością refewoania, instalacja wody pitnej, radio z MP3, kuchanka gazowa, 2 zamykane kabiny.
Szczegóły
Antila 24 “Njord” oraz “Baldur”

Antila 24 “Njord” oraz “Baldur”

wygodne jachty, czarter bez patentu
 • Kadłub: 7,3m x 2,6m
 • Załoga: 7 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silnik Yamaha 8KM
Szczegóły
X