Rejs jachtem w długi weekend na Boże Ciało

Śnieg stopniał, zaczynamy powoli zapominać o zimie i mrozach, a na horyzoncie coraz odważniej pojawiają się plany wakacyjne. Zanim jednak dotrzemy do upalnych miesięcy, mamy po drodze jeszcze kilka doskonałych okazji do wypoczynku – majówka i Boże Ciało to świetny czas na relaks w rodzinnym gronie. Gdzie wybrać się w tym wyjątkowym czasie? Oczywiście na Mazury!

Wypoczynek dla wprawionych żeglarzy

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich każdego roku przyciąga zapalonych żeglarzy. Dla wszystkich tych, którzy żeglarskiego bakcyla wyssali z mlekiem matki, przygotowaliśmy wyjątkową ofertę komfortowych jachtów żaglowych, które pozwolą rozwijać pasję, ćwiczyć żeglarskie umiejętności, a może nawet odrobinę podszkolić młode pokolenie?

Jaką łódź wybrać na Boże Ciało?

Jeśli planujemy wypoczynek w rodzinnym gronie, to doskonałą propozycją będzie niezawodny TES 678 BT. Zgrabną sylwetkę tego jachtu spotkamy we wszystkich większych przystaniach portowych na Mazurach. Choć kadłub tej łodzi nie jest zbyt długi (stanowi to oczywiście ogromną zaletę i ułatwia manewrowanie w dość ciasnych mazurskich portach), to jego wnętrze jest bardzo przestronne. Przemyślana konstrukcja wyposażona w miejsca noclegowe dla 5-6 osób, WC chemiczne, a także komfortowy kambuz, to rewelacyjna opcja na weekendowy wypad z dziećmi.

Jeśli Boże Ciało planujemy spędzić w gronie przyjaciół i zależy nam na komfortowych warunkach oraz prywatności, to jednostką, która wprost doskonale wpisze się w nasze oczekiwania, będzie Antila 26 CC. Przestronna mesa bez trudu pomieści nawet 8-osobową załogę, która wieczorem będzie mogła spotkać się przy gitarze, lokalnych smakołykach i butelce dobrego wina. Łódź posiada dwie zamykane kabiny, ogrzewanie Webasto, kabinę z WC i umywalką, doskonale wyposażony kambuz. Antila to nowoczesny, bardzo zwrotny jacht o sportowym zacięciu, sprawi mnóstwo frajdy żeglarzom, którzy lubią poszaleć przy mocniejszym wietrze.

Żeglowanie bez patentu

Dla tych, którzy od dawna marzą o emocjonującej żeglarskiej przygodzie, ale ciągle nie zdecydowali się na uczestnictwo w profesjonalnym kursie mamy coś wyjątkowego. Oferta czarteru jachtu bez uprawnień pozwala na wynajem łodzi żaglowej lub motorowej, nawet jeśli nie możemy wylegitymować się patentem żeglarskim.

Mniejsze, ale równie komfortowe i zwrotne łodzie, jak Sasanka Viva 600, czy Sasanka Viva 700, to rewelacyjne łódki na start. Dzięki nim możemy zdobyć pierwsze umiejętności żeglarskie, oswoić się z osprzętem, poćwiczyć składanie masztu i proste manewry. Inną, lecz niemniej ciekawą formą na spędzenie czasu na jeziorze, jest wynajem łodzi motorowej.

Jachty spacerowe typu houseboat, cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Są wygodne, łatwe w prowadzeniu i niezwykle bezpieczne. Pozwalają na zwiedzenie wszystkich mazurskich atrakcji z poziomu wody. Możemy wykorzystać je do pływania rekreacyjnego albo wyznaczyć trasę i wyruszyć w pasjonującą podróż mazurskim szlakiem.

Jeśli Boże Ciało planujemy spędzić na Mazurach i interesuje nas czarter konkretnego jachtu, to warto się pospieszyć i dokonać rezerwacji już teraz! Popularne terminy w obrębie przedłużonych weekendów cieszą się ogromną popularnością i znikają bardzo szybko. Ceny czarteru uzależnione są oczywiście od konkretnej jednostki. Przykładowe ceny za czarter: TES 678 BT, Sasanka Viva 700 i Sasanka Viva 600 w terminie 31.05-04.06.2018 to koszt 1000 zł. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem i rezerwacji wymarzonego jachtu online.Zapisz się do newslettera i zdobądź rabat

Chcesz zgarnąć zniżkę 100 zł na czarter jachtu w sezonie 2019? Nic prostszego!

Zapisz się na nasz Newsletter i otrzymaj:

- 3 żeglarskie tapety z Mazur
- 100 zł rabatu na czarter wybranego jachtu!

X