Obozy żeglarskie dla dzieci. Pasja, nauka i przygoda!

Powiedzieć, że wspomnienia z najmłodszych lat naszego życia są jednymi z najpiękniejszych to jakby nic nie powiedzieć. Kto z nas nie ma w pamięci choć jednego mglistego obrazu z dzieciństwa, na którym w upalny dzień nad wodą oddaje się błogiej przyjemności kontaktu z naturą. Patrząc z perspektywy rodzica nasuwa się pytanie: czy można dać dziecku coś ponad tą beztroską zabawę?

obozy żeglarskie dla dzieci

Otóż tak – doskonałą alternatywą mogą być obozy żeglarskie dla dzieci. Tutaj dziecko oprócz beztroskiej zabawy, otrzymuję naukę ciekawych umiejętności i przeżywa fascynującą przygody.

Najefektywniejszy sposób na początek przygody z żaglami

Liczba osób chcących zarazić dzieci pasją do żeglarstwa stale rośnie. Tym którzy chcą aby ich pociechy spróbowały żeglarskiej przygody a nie mają doświadczenia lub nie czują się na tyle pewnie by zdecydować się na samodzielny czarter jachtu, Mazury oferują doskonałą alternatywę – są nią popularne tutaj kursy żeglarskie dla dzieci. Obóz żeglarski dla dziecka jest właściwym wyborem przede wszystkim z dwóch powodów: dziecko zdobywa umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów, oraz uczy się samodzielności z dala od rodziców. Poza tym oczywiście spędza czas w okolicznościach pięknej mazurskiej przyrody.

Jak wygląda obóz żeglarski?

Obozy żeglarskie dla dzieci są organizowane w większości popularnych mazurskich miejscowości. Najczęściej obejmują one okres 7 lub 14 dni. Jeśli chodzi o charakter obozów – jedne są ściśle ukierunkowane na zdobywanie umiejętności żeglarskich, inne z kolei silnie podkreślają przygodowy i rekreacyjny charakter. W przypadku obozów żeglarskich dla dzieci zorientowanych na zdobywanie wiedzy, uczestnicy najczęściej poznają żeglarskie umiejętności na jednoosobowych jachtach klasy optimist pod okiem instruktora płynącego w bezpiecznej odległości motorówką. Często w trakcie kursów istnieje możliwość zdobycia patentu żeglarza. Jeśli chodzi o drugi rodzaj obozów, tutaj najczęściej rejsy odbywają się w kilkuosobowych grupach, na większych jednostkach z udziałem instruktora na pokładzie. Najczęściej grupy pokonują trasy znajdujące się na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich przepływając przez kolejne mazurskie porty.

Wakacje życia i nowe znajomości

Obóz żeglarski dla dziecka jest niezwykle fascynującym przeżyciem. Oprócz tego, że jest doskonałą okazją do mierzenia się ze swoimi słabościami, dziecko tutaj odpoczywa, cieszy się pięknem przyrody a także integruje się z grupą rówieśników.
Obóz żeglarski będzie doskonałym pierwszym krokiem dla tych rodziców z dziećmi, którzy nie posiadają uprawnień i zależy im aby ich dzieci uczyły się żeglarskiego fachu od najlepszych. Następnym krokiem w żeglarskiej nauce może być czarter bez patentu lub czarter ze sternikiem.

Obozy żeglarskie dla dzieci. Pasja, nauka i przygoda!
5 (100%) 1

X