Obozy żeglarskie dla dzieci. Pasja, nauka i przygoda!

obozy żeglarskie dla dzieci

Powiedzieć, że wspomnienia z najmłodszych lat naszego życia są jednymi z najpiękniejszych to jakby nic nie powiedzieć. Kto z nas nie ma w pamięci choć jednego mglistego obrazu z dzieciństwa, na którym w upalny dzień nad wodą oddaje się błogiej przyjemności kontaktu z naturą. Patrząc z perspektywy rodzica nasuwa się pytanie: czy można dać dziecku coś ponad tą beztroską zabawę?

obozy żeglarskie dla dzieci

Otóż tak – doskonałą alternatywą mogą być obozy żeglarskie dla dzieci. Tutaj dziecko oprócz beztroskiej zabawy, otrzymuję naukę ciekawych umiejętności i przeżywa fascynującą przygody.

Najefektywniejszy sposób na początek przygody z żaglami

Liczba osób chcących zarazić dzieci pasją do żeglarstwa stale rośnie. Tym którzy chcą aby ich pociechy spróbowały żeglarskiej przygody a nie mają doświadczenia lub nie czują się na tyle pewnie by zdecydować się na samodzielny czarter jachtu, Mazury oferują doskonałą alternatywę – są nią popularne tutaj kursy żeglarskie dla dzieci. Obóz żeglarski dla dziecka jest właściwym wyborem przede wszystkim z dwóch powodów: dziecko zdobywa umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów, oraz uczy się samodzielności z dala od rodziców. Poza tym oczywiście spędza czas w okolicznościach pięknej mazurskiej przyrody.

Jak wygląda obóz żeglarski?

Obozy żeglarskie dla dzieci są organizowane w większości popularnych mazurskich miejscowości. Najczęściej obejmują one okres 7 lub 14 dni. Jeśli chodzi o charakter obozów – jedne są ściśle ukierunkowane na zdobywanie umiejętności żeglarskich, inne z kolei silnie podkreślają przygodowy i rekreacyjny charakter. W przypadku obozów żeglarskich dla dzieci zorientowanych na zdobywanie wiedzy, uczestnicy najczęściej poznają żeglarskie umiejętności na jednoosobowych jachtach klasy optimist pod okiem instruktora płynącego w bezpiecznej odległości motorówką. Często w trakcie kursów istnieje możliwość zdobycia patentu żeglarza. Jeśli chodzi o drugi rodzaj obozów, tutaj najczęściej rejsy odbywają się w kilkuosobowych grupach, na większych jednostkach z udziałem instruktora na pokładzie. Najczęściej grupy pokonują trasy znajdujące się na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich przepływając przez kolejne mazurskie porty.

Wakacje życia i nowe znajomości

Obóz żeglarski dla dziecka jest niezwykle fascynującym przeżyciem. Oprócz tego, że jest doskonałą okazją do mierzenia się ze swoimi słabościami, dziecko tutaj odpoczywa, cieszy się pięknem przyrody a także integruje się z grupą rówieśników.
Obóz żeglarski będzie doskonałym pierwszym krokiem dla tych rodziców z dziećmi, którzy nie posiadają uprawnień i zależy im aby ich dzieci uczyły się żeglarskiego fachu od najlepszych. Następnym krokiem w żeglarskiej nauce może być czarter bez patentu lub czarter ze sternikiem.

Sprawdź nasze inne jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wyposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe i motorowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.

Pełna lista jachtów oraz wybrane jednostki:

Maxus 33.1 RS

Maxus 33.1 RS

3 kabiny, koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 10,45 m x 3,2 m
 • Załoga: 8-10 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Webasto, prysznic w kokpicie, radio z MP3 i TV, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Antila 30

Antila 30

3 kabiny, ogrzewanie, koło sterowe
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 15 KM stacjonarny, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Nautika 830

Nautika 830

motorowy houseboat, 2 kabiny
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: –
 • Udogodnienia: jacht motorowy dostępny bez patentu, lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Webasto, silnik Marcury 50KM z elektrycznym trymem, instalacja wody pitnej, radio z MP3 oraz TV, kuchenka gazowa, 2 zamykane kabiny (max 6 osób).
Szczegóły
Antila 24.4

Antila 24.4

szybkie jachty dostępne bez patentu
 • Kadłub: 7,4m x 2,6m
 • Załoga: 6-8 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silniki Mercury Sailpower 5KM, panel solarny.
Szczegóły
5/5 - (1 vote)
X