Obozy żeglarskie dla dzieci. Pasja, nauka i przygoda!

Powiedzieć, że wspomnienia z najmłodszych lat naszego życia są jednymi z najpiękniejszych to jakby nic nie powiedzieć. Kto z nas nie ma w pamięci choć jednego mglistego obrazu z dzieciństwa, na którym w upalny dzień nad wodą oddaje się błogiej przyjemności kontaktu z naturą. Patrząc z perspektywy rodzica nasuwa się pytanie: czy można dać dziecku coś ponad tą beztroską zabawę?

obozy żeglarskie dla dzieci

Otóż tak – doskonałą alternatywą mogą być obozy żeglarskie dla dzieci. Tutaj dziecko oprócz beztroskiej zabawy, otrzymuję naukę ciekawych umiejętności i przeżywa fascynującą przygody.

Najefektywniejszy sposób na początek przygody z żaglami

Liczba osób chcących zarazić dzieci pasją do żeglarstwa stale rośnie. Tym którzy chcą aby ich pociechy spróbowały żeglarskiej przygody a nie mają doświadczenia lub nie czują się na tyle pewnie by zdecydować się na samodzielny czarter jachtu, Mazury oferują doskonałą alternatywę – są nią popularne tutaj kursy żeglarskie dla dzieci. Obóz żeglarski dla dziecka jest właściwym wyborem przede wszystkim z dwóch powodów: dziecko zdobywa umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów, oraz uczy się samodzielności z dala od rodziców. Poza tym oczywiście spędza czas w okolicznościach pięknej mazurskiej przyrody.

Jak wygląda obóz żeglarski?

Obozy żeglarskie dla dzieci są organizowane w większości popularnych mazurskich miejscowości. Najczęściej obejmują one okres 7 lub 14 dni. Jeśli chodzi o charakter obozów – jedne są ściśle ukierunkowane na zdobywanie umiejętności żeglarskich, inne z kolei silnie podkreślają przygodowy i rekreacyjny charakter. W przypadku obozów żeglarskich dla dzieci zorientowanych na zdobywanie wiedzy, uczestnicy najczęściej poznają żeglarskie umiejętności na jednoosobowych jachtach klasy optimist pod okiem instruktora płynącego w bezpiecznej odległości motorówką. Często w trakcie kursów istnieje możliwość zdobycia patentu żeglarza. Jeśli chodzi o drugi rodzaj obozów, tutaj najczęściej rejsy odbywają się w kilkuosobowych grupach, na większych jednostkach z udziałem instruktora na pokładzie. Najczęściej grupy pokonują trasy znajdujące się na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich przepływając przez kolejne mazurskie porty.

Wakacje życia i nowe znajomości

Obóz żeglarski dla dziecka jest niezwykle fascynującym przeżyciem. Oprócz tego, że jest doskonałą okazją do mierzenia się ze swoimi słabościami, dziecko tutaj odpoczywa, cieszy się pięknem przyrody a także integruje się z grupą rówieśników.
Obóz żeglarski będzie doskonałym pierwszym krokiem dla tych rodziców z dziećmi, którzy nie posiadają uprawnień i zależy im aby ich dzieci uczyły się żeglarskiego fachu od najlepszych. Następnym krokiem w żeglarskiej nauce może być czarter bez patentu lub czarter ze sternikiem.

Sprawdź nasze najlepsze jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wuposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.
Tango 30 “Ferajna”

Tango 30 “Ferajna”

koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 9,5 m x 3,4 m
 • Załoga: 9 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Eberspacher, prysznic w kokpicie, radio z MP3, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Phobos 29 “Jowisz”

Phobos 29 “Jowisz”

3 kabiny, ogrzewanie
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 8 KM, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy z możliwością refowania, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Antila 26CC “Odyn”

Antila 26CC “Odyn”

2 kabiny, ogrzewanie, lodówka
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: 36 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Truma, silnik 8KM Yamaha, bramka do kładzenia masztu, rolfok, grot z możliwością refewoania, instalacja wody pitnej, radio z MP3, kuchanka gazowa, 2 zamykane kabiny.
Szczegóły
Antila 24 “Njord” oraz “Baldur”

Antila 24 “Njord” oraz “Baldur”

wygodne jachty, czarter bez patentu
 • Kadłub: 7,3m x 2,6m
 • Załoga: 7 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silnik Yamaha 8KM
Szczegóły
X