Lato 2019 na Mazurach – zobacz, jakie imprezy w Giżycku nie mogą Cię ominąć!

imprezy giżycko imprezy w giżycku

Zbliża się sezon letnich imprez w Giżycku. Słoneczna pogoda sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu w gronie znajomych i rodziny. Jeśli wybierasz się na żagle na mazurskie jeziora i masz ochotę na aktywny wypoczynek – mamy dobrą wiadomość!

Giżycko w 2019 roku przygotowało liczne koncerty i imprezy przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Stworzyliśmy przegląd najciekawszych wydarzeń od czerwca do końca sierpnia. Poznajcie najpopularniejsze letnie imprezy w Giżycku.    

Żeglarskie imprezy w Giżycku   

W sezonie letnim 2019, podobnie jak w ubiegłych latach, Giżycko zaplanowało liczne imprezy dla miłośników żeglarstwa. 14 czerwca żeglarze rozpoczną rywalizację podczas regat na jeziorze Niegocin. Będzie to już 41 edycja Pucharu Trzech ryb w klasie Optimist. Na następną imprezę żeglarską nie trzeba będzie długo czekać, bo już w dniach 24-27 czerwca na jeziorze Kisajno, odbędą się Mistrzostwa Polski Żeglarzy z niepełnosprawnością.   

Czerwiec zakończy się Dniami Oldtimer’ów, które organizowane są w ramach Giżyckiego tygodnia żeglarskiego. Od 28 do 30 czerwca w porcie Ekomarina będzie można podziwiać najpiękniejsze zabytkowe jednostki pływające. Przygotowany program nie pozwoli się nudzić. W piątek 29 czerwca jednostki zostaną udostępnione do zwiedzania, a dzień zwieńczą szanty oraz wspólne biesiadowanie przy ognisku. W sobotę warto śledzić regaty oraz zagłosować w konkursie na najsympatyczniejszą jednostkę. Natomiast na niedzielne zakończenie dni Oldtimer’ów planowana jest wielka parada zabytkowych jednostek wzdłuż molo.  

W żeglarskie wydarzenia obfituje również sierpień. W dniach 16-18 sierpnia odbędą się Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie DZ. Miesiąc zamkną regaty Eberspächer Pucharu Mazur Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist, które rozpoczną się 29 września.   

Koncerty w Giżycku  

Letnie imprezy w Giżycku to również ciekawe koncerty. Z pobytu na Mazurach w lipcu wyjątkowo zadowoleni będą miłośnicy rapu. W dniach 17-20 lipca w twierdzy Boyen odbędzie się Mazury Hip-Hop Festiwal, który jak co roku zaprasza najsłynniejszych raperów polskiej sceny muzycznej. Oprócz znanych muzyków tradycją festiwalu są zacięte zawody freestylowe i koncerty młodych, aspirujących artystów-amatorów. Jeśli planujecie czarter jachtu w Giżycku, warto zejść na ląd i wziąć udział w tym wydarzeniu.

Z mniej popularnych wydarzeń muzycznych tego lata proponujemy koncerty plenerowe muzyki dawnej. Baroque FESTIVAL, bo o nim mowa, rozpocznie się 3 lipca i w ciągu czterech dni zaprezentuje najbardziej utalentowanych artystów muzyki poważnej.  

A już 28 lipca port Ekomarina wypełni się dźwiękami jazzu w ramach wydarzenia Jazz Nad Niegocinem. Wieczór umili między innymi jeden z najlepszych zespołów w Polsce grający szlagiery polskie i światowe- Happy Play Dixieland Band.

Rodzinne imprezy w Giżycku  

Pierwszy weekend sierpnia upłynie podczas najpopularniejszej letniej imprezy Giżycka – Mazury Airshow. To już 21 edycja widowiskowych pokazów lotniczych. Jak co roku, główne pokazy odbędą się przy plaży miejskiej, a wystawę samolotów będzie można podziwiać na lotnisku Kętrzyn-Wilamowo. Tegoroczna edycja przewiduje jednostki, które jeszcze nie brały udziału w poprzednich latach. Jednak największą niespodzianką będzie nocny pokaz moto-paralotni. Zjawiskowe popisy lotników będziecie mogli śledzić również z pokładu jachtu. Aby ułatwić czarter jachtu udostępniliśmy dla Was jachty takie jak Tes 678, Antila 24, Phobos 29, Sasanka Viva 700 czy Sasanka Viva 21 dostępne w opcji czarter bez patentu.   

Kolejne wydarzenie, które warto zobaczyć to historyczny piknik w twierdzy Boyen. Operacja Boyen 2019 będzie miała miejsce w dniach 8-11 sierpnia i przewiduje mnóstwo atrakcji, zwłaszcza dla dzieci. Przez cztery dni odbywać się będą pokazy sprzętu wojskowego, warsztaty artystyczno-ekologiczne, historyczna defilada ulicami miasta i wiele innych. Główny punkt imprezy to niewątpliwie największa w Polsce inscenizacja historyczna z okresu Wielkiej Wojny, która zostanie wzbogacona o zjawiskowe efekty pirotechniczne.   

Letnie imprezy w Giżycku przystosowane są również do najmłodszych. 17 sierpnia rusza kolejna edycja Wielkiego Pikniku rodzinnego. W programie znajdzie się między innymi pokaz magii, planetarium z projekcją bezpłatnych filmów skierowanych do dzieci, zwiedzanie wozu strażackiego oraz sprzętu Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. A także liczne przedstawienia i inne atrakcje dla dzieci.   

Wakacje w Giżycku jak co roku zakończą się na plaży miejskiej podczas festiwalu laserowo-fajerwerkowego i eksplozji kolorów z proszku holi. Kolorowe Zakończenie Wakacji planowane jest na sobotę, 24 sierpnia. Zabawom z proszkami holi towarzyszyć będą rozmaite atrakcje takie jak koncert reggae oraz trójki DJ’ów, pokaz fajerwerków i laserów.  

Lista letnich imprez w Giżycku nie ma końca. Korzystając z czarteru jachtu na Mazurach, zdecydowanie nie będziesz się nudzić. Zobacz również pełne kalendarium najciekawszych wydarzeń żeglarskich lata 2019.  

Kalendarz Imprez Giżycko 2019:

kalendarz imprezy giżycko

Sprawdź nasze inne jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wyposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe i motorowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.

Pełna lista jachtów oraz wybrane jednostki:

Maxus 33.1 RS

Maxus 33.1 RS

3 kabiny, koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 10,45 m x 3,2 m
 • Załoga: 8-10 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Webasto, prysznic w kokpicie, radio z MP3 i TV, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Antila 30

Antila 30

3 kabiny, ogrzewanie, koło sterowe
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 15 KM stacjonarny, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Nautika 830

Nautika 830

motorowy houseboat, 2 kabiny
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: –
 • Udogodnienia: jacht motorowy dostępny bez patentu, lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Webasto, silnik Marcury 50KM z elektrycznym trymem, instalacja wody pitnej, radio z MP3 oraz TV, kuchenka gazowa, 2 zamykane kabiny (max 6 osób).
Szczegóły
Antila 24.4

Antila 24.4

szybkie jachty dostępne bez patentu
 • Kadłub: 7,4m x 2,6m
 • Załoga: 6-8 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silniki Mercury Sailpower 5KM, panel solarny.
Szczegóły
Rate this post
X