Lato na Mazurach – zobacz, jakie imprezy nie mogą Cię ominąć!

Czarter jachtów na Mazurach to doskonała okazja do wypoczynku, integracji w gronie rodziny i przyjaciół, a także do… imprezowania! Dokładnie tak! Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, choć słynie z bogactwa przyrodniczego i historycznego, to dzięki kwitnącej turystyce wodnej i żeglarskiej od wielu sezonów przyciąga organizatorów rozmaitych imprez. Na jakie atrakcje możemy liczyć podczas letniego pobytu na jeziorach? Które z nich koniecznie powinniśmy zaznaczyć w swoim kalendarzu? Przygotowaliśmy mini przewodnik po najciekawszych wydarzeniach, które zainteresują zarówno małych, jak i dużych żeglarzy. Zapraszamy!

Lipiec 2018

13-14 lipca – Giżycko plaża miejskaFestiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty z folkiem” – ten festiwal to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników szant i folku. W tym roku na scenie pojawią się dobrze znani wokaliści : Rhiannon Celtic Band, Ryczące Dwudziestki, Drake, EKT Gdynia, Zejman & Garkumpel.

19-21 lipca – Giżycko – Mazury Hip Hop Festiwal – w zabytkowych murach Twierdzy Boyen już po raz 17-sty odbędzie się znakomity festiwal polskiego rapu. W tym roku na scenie zobaczymy min. donGURALesko, Palucha, Malika Montanę, Tomasza Chadę.

28-19 lipca – Festiwal Szantowy w Mikołajkach – wszystkie załogi planujące tego lata czarter jachtów Mazury koniecznie muszą wziąć pod uwagę tę imprezę. Malowniczy klimat Mikołajek, woda, muzyka i urokliwe knajpki, czy może być coś piękniejszego? Wioska żeglarska w Mikołajkach przygotowała szereg atrakcji dla małych i dużych. Na scenie podczas 3 dniowego festiwalu pojawią się jak każdego roku, zarówno gwiazdy muzyki żeglarskiej, jak i obiecujący młodzi wykonawcy. Zdecydowanie warto tam być!

Sierpień 2018

3 sierpnia – Giżycko na Fali Disco – Twierdza Boyen – czarter jachtów żaglowych i muzyka disco? Połączenie niezwykłe? No i co z tego! Kto powiedział, że żeglarstwo musi być nudne? Miłośnicy dyskotekowych rytmów powinni koniecznie zajrzeć początkiem sierpnia do Twierdzy Boyen. W tym czasie odbywa się tam niezwykła impreza w dyskotekowym klimacie! Sławomir, Zenek Martyniuk, Top Girls – to wykonawcy, których nikomu nie trzeba przedstawiać!

4-5 sierpnia  – Giżycko plaża miejska nad j. Niegocin – pokazy lotnicze Mazury Airshow – te największe cywilne pokazy lotnicze nieprzerwanie od 1999 roku przyciągają miłośników lotnictwa i nie tylko. Ogromną zaletą imprezy jest to, że można ją oglądać całkowicie za darmo, a do tego wcale nie trzeba opuszczać pokładu jachtu!

17-19 sierpniaport Ekomarina Giżycko  – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych – w połowie sierpnia odbędą się w Giżycku wyjątkowe zawody żeglarskie. Wszystkie, bardziej wprawione załogi zachęcamy oczywiście do wzięcia w nich udziału. Tym, którzy zdecydują się na czarter jachtu bez uprawnień pozostaje podziwiać zmagania bardziej doświadczonych kolegów. To fantastyczna okazja do złapania żeglarskiego bakcyla i nabrania wiatru w żagle. Serdecznie polecamy!

25 sieprnia – Giżycko, plaża miejska – Holi Festival – Święto Kolorów – niesamowite, pełne fantastycznej energii święto, które podbija serca młodszych i starszych na całym świecie. Na pożegnanie lata Giżycko zaprasza na kolorowy festiwal, podczas którego najlepsi krajowi DJe zadbają o doskonałą muzykę, a kolorowe proszki holi pozwolą poczuć magię nieskrępowanej zabawy. Po pełnym atrakcji mazurskim rejsie taka impreza to rewelacyjny sposób na zakończenie urlopu!

To oczywiście tylko wybrane propozycje, które naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę planując swój czarter jachtu. Mazury pełne są latem rozmaitych atrakcji. Imprezy turystyczne, żeglarskie, sportowe, koncerty, festiwale – jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie. Jeśli ta różnorodna oferta rozbudziła Państwa wakacyjny apetyt, już teraz zapraszamy do zapoznania się z cennikiem czarteru i rezerwacją wymarzonego jachtu online.  

Oceń tą treść

X