Jak wzmocnić relację ojciec-syn? Polecamy wspólny rejs na Mazurach

Prawdziwie męskie relacje budują się w akcji. Co to znaczy? Dawno, dawno temu ojciec i syn wyruszali na polowanie do dziczy. Ojciec uczył syna jak posługiwać się włócznią, jak się skradać niezauważonym, jak upolować zwierzynę i jak ją przyrządzić. Dzisiaj ciężko byłoby nawet znaleźć nam prawdziwą dzicz. Jak zatem dbać o silne, męskie relacje? Czy we współczesnym świecie wypełnionym elektroniką i modnymi gadżetami jest jeszcze miejsce na prawdziwą przygodę na łonie natury? Jesteśmy pewni, że takNic tak nie scala i nic tak nie buduje więzi jak wspólny wypad na żagle. Dzika przyroda, cisza, spokój, konieczność poradzenia sobie w każdych warunkach, a do tego ogniska, szanty i kąpiele w jeziorze. Czy może być coś piękniejszego od czarteru jachtu na Mazurach?

Czarter Mazury – sprawdzony sposób na męską wyprawę

Żeglarstwo to widowiskowy i bardzo szlachetny sport, który przyciąga uwagę. Wszystkich tym, którym do tej pory wydawał się on nieosiągalny i nierealnie odległy pragniemy przekonać, że jest zgoła inaczej. Czarter Mazury to rewelacyjny sposób na zacieśnienie męskich więzi. Ojciec, syn, dziadek? Jeśli do tej pory nie wyjeżdżaliście w takim składzie to pora to zmienić! Wspólne biesiadowanie przy ognisku, pichcenie w kambuzie, wędkowanie, stawianie i składanie masztu, wpływanie do śluzy, przybijanie i cumowanie – to męskie zajęcia, które uczą współdziałania. W zabieganej codzienności trudno o lepszy sposób na pielęgnowanie męskich przyjaźni. Praca, szkoła, obowiązki – jest mnóstwo rzeczy, które na co dzień zajmują naszą głowę. Właśnie z tego powodu warto przynajmniej raz w roku zorganizować męski wypad na Mazury i dać początek przyjaźniom, które przetrwają na lata!

Czarter jachtu bez patentu – bo pływanie jest dla wszystkich!

Parafrazując słowa piosenki „pływać każdy może jeden trochę lepiej, drugi trochę gorzej…” No właśnie jak to jest z tym żeglowaniem? Czy to sport dla nielicznych, wybranych? Już nie! Według nowych przepisów o patentach żeglarskich, wydanych na mocy rozporządzenia ministra sportu z dnia 30 kwietnia 2013 r. bez patentu po wodach śródlądowych można poruszać się jachtem żaglowym o długości kadłuba do 7,5 m. Co to oznacza w praktyce? Ano tyle, że jeśli do tej pory nie ukończyliśmy kursu żeglarskiego i nie posiadamy patentu, to i tak możemy wyczarterować łódź i wybrać się na swój pierwszy czarter bez patentu.

No dobrze, wiemy już, że weekend na Mazurach w duecie ojciec-syn to rewelacyjna sprawa. Mamy wybrany termin, pozostaje już tylko zdecydować się na łódź. Jakie modele mamy do wyboru? Na dwuosobowe, krótkie wypady idealnym wyborem będzie Sasanka Viva 600 – malutka, zwrotna i bardzo wygodna w prowadzeniu świetnie sprawdzi się na pierwsze mazurskie wypady. W jachcie bez problemu zmieszczą się nawet 4 osoby.

Odrobinę większa jest Sasanka Viva 700 – wygodne wnętrze z kabiną sanitarną, pełne wyposażenie, obszerny kambuz – czego chcieć więcej? Tes 678 to już bardzo komfortowy jacht dla większej załogi. Wygodnie wyśpi się w niej nawet 6 osób. Mimo wygodnej kabiny jacht nie jest zbyt długi, a jego przemyślana konstrukcja pozwala na zgrabne manewrowanie nawet w bardzo ciasnych portach.

Największym jachtem jaki można wyczarterować bez posiadania patentu żeglarskiego jest luksusowo wyposażony Phobos 25. Jacht ten zadowoli nawet najbardziej wymagających żeglarzy. Lodówka, silnik z manetką i rozrusznikiem, radio MP3 z USB a do tego wyjątkowo wygodne materace, duża toaleta z prysznicem to wyposażenie, które znajdziemy tylko na niektórych jachtach.

Wszystkie powyżej opisane jachty możemy czarterować bez patentu – a zatem wystarczy odrobina chęci, piękna pogoda, krótkie przeszkolenie w porcie i można rozpocząć emocjonującą przygodę w prawdziwie męskim gronie!

Męski wypad na Mazury to rewelacyjny sposób na wzmocnienie rodzinnych relacji. Nawet jeśli wyjeżdżacie co roku na rodzinne wakacje, to taki weekend i tak będzie wyjątkowy. Męskie sprawy, męskie tematy, męska cisza i męski sport – tego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Jeśli czujecie, że czarter jachtów żaglowych to jest właśnie to, czego od dawna szukaliście, to już dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybór wygodnej jednostki z lub bez patentu.

Sprawdź nasze inne jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wyposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe i motorowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.

Pełna lista jachtów oraz wybrane jednostki:

Maxus 33.1 RS

Maxus 33.1 RS

3 kabiny, koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 10,45 m x 3,2 m
 • Załoga: 8-10 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Webasto, prysznic w kokpicie, radio z MP3 i TV, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Antila 30

Antila 30

3 kabiny, ogrzewanie, koło sterowe
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 15 KM stacjonarny, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Nautika 830

Nautika 830

motorowy houseboat, 2 kabiny
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: –
 • Udogodnienia: jacht motorowy dostępny bez patentu, lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Webasto, silnik Marcury 50KM z elektrycznym trymem, instalacja wody pitnej, radio z MP3 oraz TV, kuchenka gazowa, 2 zamykane kabiny (max 6 osób).
Szczegóły
Antila 24.4

Antila 24.4

szybkie jachty dostępne bez patentu
 • Kadłub: 7,4m x 2,6m
 • Załoga: 6-8 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silniki Mercury Sailpower 5KM, panel solarny.
Szczegóły
Rate this post
X