Jak wzmocnić relację ojciec-syn? Polecamy wspólny rejs na Mazurach

Prawdziwie męskie relacje budują się w akcji. Co to znaczy? Dawno, dawno temu ojciec i syn wyruszali na polowanie do dziczy. Ojciec uczył syna jak posługiwać się włócznią, jak się skradać niezauważonym, jak upolować zwierzynę i jak ją przyrządzić. Dzisiaj ciężko byłoby nawet znaleźć nam prawdziwą dzicz. Jak zatem dbać o silne, męskie relacje? Czy we współczesnym świecie wypełnionym elektroniką i modnymi gadżetami jest jeszcze miejsce na prawdziwą przygodę na łonie natury? Jesteśmy pewni, że tak! Nic tak nie scala i nic tak nie buduje więzi jak wspólny wypad na żagle. Dzika przyroda, cisza, spokój, konieczność poradzenia sobie w każdych warunkach, a do tego ogniska, szanty i kąpiele w jeziorze. Czy może być coś piękniejszego od czarteru jachtów na Mazurach?

Czarter Mazury – sprawdzony sposób na męską wyprawę

Żeglarstwo to widowiskowy i bardzo szlachetny sport, który przyciąga uwagę. Wszystkich tym, którym do tej pory wydawał się on nieosiągalny i nierealnie odległy pragniemy przekonać, że jest zgoła inaczej. Czarter Mazury to rewelacyjny sposób na zacieśnienie męskich więzi. Ojciec, syn, dziadek? Jeśli do tej pory nie wyjeżdżaliście w takim składzie to pora to zmienić! Wspólne biesiadowanie przy ognisku, pichcenie w kambuzie, wędkowanie, stawianie i składanie masztu, wpływanie do śluzy, przybijanie i cumowanie – to męskie zajęcia, które uczą współdziałania. W zabieganej codzienności trudno o lepszy sposób na pielęgnowanie męskich przyjaźni. Praca, szkoła, obowiązki – jest mnóstwo rzeczy, które na co dzień zajmują naszą głowę. Właśnie z tego powodu warto przynajmniej raz w roku zorganizować męski wypad na Mazury i dać początek przyjaźniom, które przetrwają na lata!

Czarter jachtu bez patentu – bo pływanie jest dla wszystkich!

Parafrazując słowa piosenki „pływać każdy może jeden trochę lepiej, drugi trochę gorzej…” No właśnie jak to jest z tym żeglowaniem? Czy to sport dla nielicznych, wybranych? Już nie! Według nowych przepisów o patentach żeglarskich, wydanych na mocy rozporządzenia ministra sportu z dnia 30 kwietnia 2013 r. bez patentu po wodach śródlądowych można poruszać się jachtem żaglowym o długości kadłuba do 7,5 m. Co to oznacza w praktyce? Ano tyle, że jeśli do tej pory nie ukończyliśmy kursu żeglarskiego i nie posiadamy patentu, to i tak możemy wyczarterować łódź i wybrać się na swój pierwszy rejs na Mazurach.

No dobrze, wiemy już, że weekend na Mazurach w duecie ojciec-syn to rewelacyjna sprawa. Mamy wybrany termin, pozostaje już tylko zdecydować się na łódź. Jakie modele mamy do wyboru? Na dwuosobowe, krótkie wypady idealnym wyborem będzie Sasanka Viva 600 – malutka, zwrotna i bardzo wygodna w prowadzeniu świetnie sprawdzi się na pierwsze mazurskie wypady. W jachcie bez problemu zmieszczą się nawet 4 osoby.

Odrobinę większa jest Sasanka Viva 700 – wygodne wnętrze z kabiną sanitarną, pełne wyposażenie, obszerny kambuz – czego chcieć więcej? Tes 678 to już bardzo komfortowy jacht dla większej załogi. Wygodnie wyśpi się w niej nawet 6 osób. Mimo wygodnej kabiny jacht nie jest zbyt długi, a jego przemyślana konstrukcja pozwala na zgrabne manewrowanie nawet w bardzo ciasnych portach.

Największym jachtem jaki można wyczarterować bez posiadania patentu żeglarskiego jest luksusowo wyposażony Phobos 24.5. Jacht ten zadowoli nawet najbardziej wymagających żeglarzy. Lodówka, silnik z manetką i rozrusznikiem, radio MP3 z USB a do tego wyjątkowo wygodne materace, duża toaleta z prysznicem to wyposażenie, które znajdziemy tylko na niektórych jachtach.

Wszystkie powyżej opisane jachty możemy czarterować bez uprawnień – a zatem wystarczy odrobina chęci, piękna pogoda, krótkie przeszkolenie w porcie i można rozpocząć emocjonującą przygodę w prawdziwie męskim gronie!

Męski wypad na Mazury to rewelacyjny sposób na wzmocnienie rodzinnych relacji. Nawet jeśli wyjeżdżacie co roku na rodzinne wakacje, to taki weekend i tak będzie wyjątkowy. Męskie sprawy, męskie tematy, męska cisza i męski sport – tego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Jeśli czujecie, że czarter jachtów żaglowych to jest właśnie to, czego od dawna szukaliście, to już dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybór wygodnej jednostki z lub bez patentu.

 Zapisz się do newslettera i zdobądź rabat

Chcesz zgarnąć zniżkę 100 zł na czarter jachtu w sezonie 2019? Nic prostszego!

Zapisz się na nasz Newsletter i otrzymaj:

- 3 żeglarskie tapety z Mazur
- 100 zł rabatu na czarter wybranego jachtu!

X