Drogi czy tani czarter jachtów na mazurach?

drogi czy tani czarter jachtów

Wybierając czarter jachtu poza portem macierzystym i żaglówką musisz zdecydować się na firmę czarterową. Część żeglarzy kieruje się wyłącznie ceną czarteru. Owszem cena jest istotnym aspektem w wyborze, jednak nie powinna być czynnikiem decydującym. Zatem czy warto wybierać tani czarter jachtów?

drogi czy tani czarter jachtów

Jeśli nie cena to co?

Rzeczą oczywistą jest, że cena jest ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji. Jednak nie ona powinna stanowić jej podstawę. Zatem jaki czynnik jest najważniejszy? Jak w każdym innym przypadku najważniejsza powinna być relacja oferowanej ceny do jakości świadczonej usługi. Brzmi może nieco skomplikowanie, ale takie nie jest. Aby zobrazować, jak istotny jest to czynnik, weźmy pod uwagę bezpieczeństwo na jachcie.

Jeśli zamierzasz udać się w dwutygodniowy rejs po mazurach, z żoną i dwójką małych dzieci z pewnością zweryfikujesz, czy jacht jest w doskonałym stanie. Zwrócisz uwagę na posiadane ubezpieczenie i czy na jego pokładzie znajdują się środki bezpieczeństwa takie jak kamizelki dla dorosłych i dzieci, koła ratunkowe i środki opatrunkowe. Sprawdzisz też, w jakim są stanie. Jeśli uznasz, że firma oferuje te wszystkie udogodnienia, a ich cena jest rozsądna, to zapewne uznasz również, że relacja ceny do jakości jest odpowiednia. W taki przypadku nie zdecydujesz się raczej na tani czarter jachtów.

Co brać pod uwagę czarterując jacht?

Przede wszystkim wybierając czarter jachtów na mazurach zwróć uwagę, jakie usługi towarzyszące świadczy armator, jakie jest wyposażenie jachtu, jak jest on utrzymany oraz co jest w cenie czarteru. Tani czarter jachtów bardzo często nie oferuje wszystkich usług, które profesjonalne firmy mają w standardzie.

Usługi towarzyszące

Koniecznie zweryfikuj czy jacht, który zamierzasz wyczarterować, posiada ubezpieczenie. Sprawdzony i zaufany armator gwarantuje ubezpieczenie OC, AC, NW oraz na rzeczy osobiste. Ponadto upewnij się, czy możesz liczyć na serwis jachtu na szlaku, gdyby doszło do awarii. To dwa standardy, które dobry czarter jachtów powinien Ci zapewnić i świadczą o tym, że masz do czynienia z profesjonalnym partnerem.

Co powinno być wliczone w cenę?

Czarterując żaglówkę, nie powinieneś się martwić o takie rzeczy jak sprawna i uzupełniona butla gazowa, zatankowana do pełna woda, naładowany i sprawny akumulator, czy WC chemiczne.

Wyposażenie jachtu

Koce, kołdry, garnki, talerze, sztućce, kubki, koło ratunkowe… nie jest oczywiste, że firma czarterowa zapewni Ci to w standardzie, dlatego zanim wyczarterujesz jacht, warto o to zapytać. Twist Czarter – Czarter Jachtów na Mazurach w standardzie oferuje sztućce, środki bezpieczeństwa, kuchenkę gazową, lodówkę, toaletę z WC chemicznym w pełni wyposażony kambuz i wiele innych udogodnień.

Więcej o wyposażeniu jachtu dowiesz się z artykułu “Czarter jachtów na mazurach – jak powinien być wyposażony jacht”

Utrzymanie

Bywa też tak, że kiedy zdecydujesz się na tani czarter jachtów, wszystkie powyższe dodatki będą dostępne. Jednak ich jakość oraz czystość może pozostawiać wiele do życzenia. Zatem jeśli zależy Ci na czystej koi, zweryfikuj ją przed wypłynięciem w rejs.

Zanim odbierzesz, jacht koniecznie skontroluj jego stan techniczny, czystość, braki w wyposażeniu. W razie konieczności poproś o uzupełnienie czy naprawę. Profesjonalny armator powinien szybko doprowadzić jacht do odpowiedniego stanu.

Więcej o tym jak odebrać jach przeczytasz w artykule “Jak zarezerwować, odebrać i zdać jacht? Garść praktycznych wskazówek.”

Te wszystkie udogodnienia dostępne w firmach sprawdzonych i o ugruntowanej pozycji na rynku takich jak Twist Czarter – Czarter Jachtów na Mazurach.

Podsumowując, cena jest ważna. Jednak ważniejsza jest relacja ceny do jakości. Czarterując jacht, wybierz taką firmę, która zapewnia serwis na szlaku, ubezpieczenie, kompletne wyposażenie wysokiej jakości oraz zadbany i sprawny technicznie.

Sprawdź nasze inne jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wyposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe i motorowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.

Pełna lista jachtów oraz wybrane jednostki:

Maxus 33.1 RS

Maxus 33.1 RS

3 kabiny, koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 10,45 m x 3,2 m
 • Załoga: 8-10 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Webasto, prysznic w kokpicie, radio z MP3 i TV, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Antila 30

Antila 30

3 kabiny, ogrzewanie, koło sterowe
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 15 KM stacjonarny, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Nautika 830

Nautika 830

motorowy houseboat, 2 kabiny
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: –
 • Udogodnienia: jacht motorowy dostępny bez patentu, lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Webasto, silnik Marcury 50KM z elektrycznym trymem, instalacja wody pitnej, radio z MP3 oraz TV, kuchenka gazowa, 2 zamykane kabiny (max 6 osób).
Szczegóły
Antila 24.4

Antila 24.4

szybkie jachty dostępne bez patentu
 • Kadłub: 7,4m x 2,6m
 • Załoga: 6-8 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silniki Mercury Sailpower 5KM, panel solarny.
Szczegóły
5/5 - (2 votes)
X