Czarter jachtu – wszystko, co musisz wiedzieć, by wybrać ten najlepszy.


Rynek firm czarterowych rozwija się bardzo dynamicznie, wybór jest szeroki, a oferta bardzo bogata i różnorodna. Jak w takim gąszczu wybrać najlepszy czarter jachtu?

czarter jachtu na mazurach
czarter jachtu na mazurach

Niska cena bywa zgubna

Cena jest jednym z istotniejszych składników firm oferujących czarter jachtu i często decyduje o wyborze oferty. Nie warto jednak kierować się jedynie tym kryterium, ponieważ ta zazwyczaj idzie w parze z niskimi standardami obsługi, serwisu czy też z ubogim wyposażeniem i słabym stanem jachtu. Jeśli cena jest niska, bywa, że firma czarterująca nie posiada ubezpieczenia, oszczędza na remontach jachtów, czy po prostu oferuje niski standard obsługi i serwisu czasem nawet z niego rezygnując. Zanim zdecydujesz się na ofertę niezwykle korzystną cenowo dowiedz się więcej jak zarezerwować jacht oraz przeczytaj opinię na temat firmy w internecie.

Rezerwuj wcześniej i na dłużej


Pamiętaj też, że cena zależy od okresu, w którym chcesz jacht czarterować i na jak długi okres. Najniższe ceny możesz spotkać przed i po sezonie, czyli w kwietniu, maju (wyłączając majówkę), wrześniu i październiku. Najwyższe w czerwcu, lipcu i sierpniu. Wiele firm oferuje czartery kilkudniowe, jednak ich ceny w przeliczeniu na dobę są znacznie wyższe niż w przypadku wynajmu na tydzień lub dwa. Dlatego warto rezerwować z wyprzedzeniem i na dłuższe terminy.

Warto zwrócić uwagę, że również w przypadku długich weekendów ceny są wyższe ze względu na wysokie zainteresowanie wynajmem.

Ten sam jacht, różna cena

Często bywa, że czarter jachtu danego typu kosztowo różni się drastycznie u różnych firm. Wynika to z różnic w ofercie serwisowej, wyposażeniu, osprzęcie czy też wieku danej jednostki. Często te najdroższe jednostki są świetnie wyposażone, nowe. Firma czarterująca posiada ubezpieczenie i serwis na szlaku. Dzięki temu żeglując, czujesz się bezpiecznie i komfortowo, a pływanie staje się czystą przyjemności bez żadnych zmartwień.

Inne ważne czynniki

Jacht na mazurach
Jacht na mazurach


Wybierając czarter jachtu zwróć uwagę na dodatkowe usługi w ofercie takie jak to czy firma posiada ubezpieczenie od uszkodzeń, kradzieży silnika oraz rzeczy załogi (ubezpieczenie OC, AC, NW, rzeczy osobiste). Czy w cenę wliczona jest woda na jachcie oraz gaz? Istotną rzeczą jest posiadanie serwisu jachtu na szlaku, zwłaszcza kiedy czarteruje się żaglówkę po raz pierwszy. W przypadku awarii przedstawiciel firmy dotrze na miejsce postojowe i naprawi lub wymieni uszkodzone sprzęty np. silnik. Jeśli nie posiadasz patentu, warto wybrać ofertę firmy która oferuje czarter bez patentu lub zatrudnienie sternika.

Oceń tą treść

X