Czarter jachtu – wszystko, co musisz wiedzieć, by wybrać ten najlepszy.


Rynek firm czarterowych rozwija się bardzo dynamicznie, wybór jest szeroki, a oferta bardzo bogata i różnorodna. Jak w takim gąszczu wybrać najlepszy czarter jachtu?

czarter jachtu na mazurach

Niska cena bywa zgubna

Cena jest jednym z istotniejszych składników firm oferujących czarter jachtu i często decyduje o wyborze oferty. Nie warto jednak kierować się jedynie tym kryterium, ponieważ ta zazwyczaj idzie w parze z niskimi standardami obsługi, serwisu czy też z ubogim wyposażeniem i słabym stanem jachtu. Jeśli cena jest niska, bywa, że firma czarterująca nie posiada ubezpieczenia, oszczędza na remontach jachtów, czy po prostu oferuje niski standard obsługi i serwisu czasem nawet z niego rezygnując. Zanim zdecydujesz się na ofertę niezwykle korzystną cenowo dowiedz się więcej jak zarezerwować jacht oraz przeczytaj opinię na temat firmy w internecie.

Rezerwuj wcześniej i na dłużej

Pamiętaj też, że cena zależy od okresu, w którym chcesz jacht czarterować i na jak długi okres. Najniższe ceny możesz spotkać przed i po sezonie, czyli w kwietniu, maju (wyłączając majówkę orz weekend w okolicy Bożego Ciała), wrześniu i październiku. Najwyższe w czerwcu, lipcu i sierpniu. Wiele firm oferuje czartery kilkudniowe, jednak ich ceny w przeliczeniu na dobę są znacznie wyższe niż w przypadku wynajmu na tydzień lub dwa. Dlatego warto rezerwować z wyprzedzeniem i na dłuższe terminy.

Warto zwrócić uwagę, że również w przypadku długich weekendów ceny są wyższe ze względu na duże zainteresowanie wynajmem.

Ten sam jacht, różna cena

Często bywa, że czarter jachtu danego typu kosztowo różni się drastycznie u różnych armatorów. Wynika to z różnic w ofercie serwisowej, wyposażeniu, osprzęcie czy też wieku danej jednostki. Często te najdroższe jednostki są świetnie wyposażone i młode lub świetnie utrzymane. Firma czarterująca posiada ubezpieczenie i serwis na szlaku. Dzięki temu żeglując, czujesz się bezpiecznie i komfortowo, a pływanie staje się czystą przyjemności bez żadnych zmartwień.

Inne ważne czynniki

Wybierając czarter jachtu zwróć uwagę na dodatkowe usługi w ofercie takie jak to czy firma posiada ubezpieczenie od uszkodzeń, kradzieży silnika oraz rzeczy załogi (ubezpieczenie OC, AC, NW, rzeczy osobiste). Czy w cenę wliczona jest woda na jachcie oraz gaz? Istotną rzeczą jest posiadanie serwisu jachtu na szlaku, zwłaszcza kiedy czarteruje się żaglówkę po raz pierwszy. W przypadku awarii przedstawiciel firmy dotrze na miejsce postojowe i naprawi lub wymieni uszkodzone sprzęty np. silnik. Jeśli nie posiadasz patentu, warto wybrać ofertę firmy która oferuje czarter bez patentu lub zatrudnienie sternika.

Sprawdź nasze inne jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wyposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe i motorowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.

Pełna lista jachtów oraz wybrane jednostki:

Maxus 33.1 RS

Maxus 33.1 RS

3 kabiny, koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 10,45 m x 3,2 m
 • Załoga: 8-10 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Webasto, prysznic w kokpicie, radio z MP3 i TV, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Antila 30

Antila 30

3 kabiny, ogrzewanie, koło sterowe
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 15 KM stacjonarny, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Nautika 830

Nautika 830

motorowy houseboat, 2 kabiny
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: –
 • Udogodnienia: jacht motorowy dostępny bez patentu, lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Webasto, silnik Marcury 50KM z elektrycznym trymem, instalacja wody pitnej, radio z MP3 oraz TV, kuchenka gazowa, 2 zamykane kabiny (max 6 osób).
Szczegóły
Antila 24.4

Antila 24.4

szybkie jachty dostępne bez patentu
 • Kadłub: 7,4m x 2,6m
 • Załoga: 6-8 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silniki Mercury Sailpower 5KM, panel solarny.
Szczegóły
Rate this post
X