Czarter jachtu na Boże Ciało? Idealny pomysł na długi weekend.

Śnieg stopniał, zaczynamy powoli zapominać o zimie i mrozach, a na horyzoncie coraz odważniej pojawiają się plany wakacyjne. Zanim jednak dotrzemy do upalnych miesięcy, mamy po drodze jeszcze kilka doskonałych okazji do wypoczynku – majówka i Boże Ciało to świetny czas na relaks w rodzinnym gronie. Gdzie wybrać się w tym wyjątkowym czasie? Oczywiście na Mazury!

Wypoczynek dla wprawionych żeglarzy

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich każdego roku przyciąga zapalonych żeglarzy. Dla wszystkich tych, którzy żeglarskiego bakcyla wyssali z mlekiem matki, przygotowaliśmy wyjątkową ofertę komfortowych jachtów żaglowych, które pozwolą rozwijać pasję, ćwiczyć żeglarskie umiejętności, a może nawet odrobinę podszkolić młode pokolenie?

Jaką łódź wybrać na Boże Ciało?

Jeśli planujemy wypoczynek w rodzinnym gronie, to doskonałą propozycją będzie niezawodny TES 678 BT. Zgrabną sylwetkę tego jachtu spotkamy we wszystkich większych przystaniach portowych na Mazurach. Choć kadłub tej łodzi nie jest zbyt długi (stanowi to oczywiście ogromną zaletę i ułatwia manewrowanie w dość ciasnych mazurskich portach), to jego wnętrze jest bardzo przestronne. Przemyślana konstrukcja wyposażona w miejsca noclegowe dla 5-6 osób, WC chemiczne, a także komfortowy kambuz, to rewelacyjna opcja na weekendowy wypad z dziećmi.

Jeśli Boże Ciało planujemy spędzić w gronie przyjaciół i zależy nam na komfortowych warunkach oraz prywatności, to jednostką, która wprost doskonale wpisze się w nasze oczekiwania, będzie Antila 26 CC. Przestronna mesa bez trudu pomieści nawet 8-osobową załogę, która wieczorem będzie mogła spotkać się przy gitarze, lokalnych smakołykach i butelce dobrego wina. Łódź posiada dwie zamykane kabiny, ogrzewanie Webasto, kabinę z WC i umywalką, doskonale wyposażony kambuz. Czarterowa Antila to nowoczesny, bardzo zwrotny jacht o sportowym zacięciu, sprawi mnóstwo frajdy żeglarzom, którzy lubią poszaleć przy mocniejszym wietrze.

Żeglowanie bez patentu

Dla tych, którzy od dawna marzą o emocjonującej żeglarskiej przygodzie, ale ciągle nie zdecydowali się na uczestnictwo w profesjonalnym kursie mamy coś wyjątkowego. Oferta czarter bez patentu pozwala na wynajem łodzi żaglowej lub motorowej, nawet jeśli nie możemy wylegitymować się patentem żeglarskim.

Mniejsze, ale równie komfortowe i zwrotne łodzie, jak TES 678 BT czy Antila 24, to rewelacyjne łódki na start. Dzięki nim możemy zdobyć pierwsze umiejętności żeglarskie, oswoić się z osprzętem, poćwiczyć składanie masztu i proste manewry. Inną, lecz niemniej ciekawą formą na spędzenie czasu na jeziorze, jest wynajem łodzi motorowej.

Jachty spacerowe typu houseboat, cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Są wygodne, łatwe w prowadzeniu i niezwykle bezpieczne. Pozwalają na zwiedzenie wszystkich mazurskich atrakcji z poziomu wody. Możemy wykorzystać je do pływania rekreacyjnego albo wyznaczyć trasę i wyruszyć w pasjonującą podróż mazurskim szlakiem.

Jeśli Boże Ciało planujemy spędzić na Mazurach i interesuje nas czarter konkretnego jachtu, to warto się pospieszyć i dokonać rezerwacji już teraz! Popularne terminy w obrębie przedłużonych weekendów cieszą się ogromną popularnością i znikają bardzo szybko. Ceny czarteru uzależnione są oczywiście od konkretnej jednostki. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem 2019 i rezerwacji wymarzonego czarteru na Mazurach.

Sprawdź nasze inne jachty

Oferujemy Państwu nowoczese, dobrze wyposażone i świetnie przygotowane łodzie żaglowe i motorowe. Każdy nasz jacht posiada komfortowe wyposażenie hotelowe takie jak zamykana kabina z toeletą chemiczną, ogrzewanie Webasto, kuchenkę gazową, instalację wodną oraz elektryczną. Ponadto wyposażenie żeglarskie umożliwia komfortową żeglugę o obsługę jachtu. Wszystkie fały są sprowadzone do kokpitu, zainstalowana jest bramka do kładzenia masztu, markowe kabestany, silniki czterosówowe oraz wiele innych udogodnień.

Pełna lista jachtów oraz wybrane jednostki:

Maxus 33.1 RS

Maxus 33.1 RS

3 kabiny, koło sterowe i ogrzewanie
 • Kadłub: 10,45 m x 3,2 m
 • Załoga: 8-10 osób
 • Żagle: 40 m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: koło sterowe, ster strumieniowy, echosonda, ogrzewanie Webasto, prysznic w kokpicie, radio z MP3 i TV, bimini, szprycbuda, nagłośnienie w kokpicie, oświetlenie LED, kuchenka gazowa, mikrofalówka, lodówka
Szczegóły
Antila 30

Antila 30

3 kabiny, ogrzewanie, koło sterowe
 • Kadłub: 9,3 m x 2,95 m
 • Załoga: 10 osób
 • Żagle: 38m^2 (fok + grot)
 • Udogodnienia: silnik 15 KM stacjonarny, ogrzewanie, lodówka Waeco, grot pełnolistwowy, patent do kładzenia masztu, rolfok na sztywnym sztagu, radio CD/MP3, instalacja 12V / 230 V, gniazdo do ładowania telefonu, 3 zamykane kabiny
Szczegóły
Nautika 830

Nautika 830

motorowy houseboat, 2 kabiny
 • Kadłub: 8,3 m x 2,9 m
 • Załoga: 8 osób
 • Żagle: –
 • Udogodnienia: jacht motorowy dostępny bez patentu, lodówka sprężarkowa, ogrzewanie Webasto, silnik Marcury 50KM z elektrycznym trymem, instalacja wody pitnej, radio z MP3 oraz TV, kuchenka gazowa, 2 zamykane kabiny (max 6 osób).
Szczegóły
Antila 24.4

Antila 24.4

szybkie jachty dostępne bez patentu
 • Kadłub: 7,4m x 2,6m
 • Załoga: 6-8 osób
 • Żagle: 30 m^2 (fok+grot)
 • Udogodnienia: ogrzewanie Webasto, lodówka Waeco, kabestany Andersen, oświetlenie LED, bramka do kładzenia masztu, sztywny sztag, roll fok, kuchenka gazowa, kabina WC, silniki Mercury Sailpower 5KM, panel solarny.
Szczegóły
Rate this post
X